Roszczenia

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy wypadku są w dobrej formie! Służymy pomocą 24 godziny na dobę, we wszystkie dni tygodnia, aby zapewnić bezstresowy proces odszkodowawczy. Aktualny średni czas rozpatrywania roszczeń wynosi 3 dni. Wymaga to jednak pomocy petenta! Uprzejmie prosimy o przeczytanie sekcji FAQ (często zadawane pytania) oraz o regularne sprawdzanie skrzynki elektronicznej pod kątem korespondencji od naszego Zespołu Rozpatrywania Roszczeń.

 1. Przed zgłoszeniem roszczenia
  Wymagane są niżej wymienione dokumenty - 4 lub 5 sztuk. Więcej informacji ›
 2. Zgłoś szkodę
  Wprowadź swoje dane do natychmiastowej płatności. Więcej informacji ›
 3. Potremmo anche farti qualche domanda, ma di solito non è necessario!
  95% zgłoszeń jest zatwierdzanych bez dodatkowych zapytań. Proces zgłaszania roszczeń jest prosty. W miarę procedowania będziemy wysyłać aktualne informacje. Więcej informacji ›
 4. Nasz zespól do spraw płatności zorganizuje sprawy finansowe
  Płatność może zająć nawet 1 - 5 dni. Wszystko zależy od miejsca zamieszkania i miejsca pobytu. Więcej informacji ›
 5. Pamiętaj, że jesteśmy tu, aby pomóc!
  Abbiamo assicurato il tuo ultimo viaggio. Che aspetti a progettare il prossimo?

FAQ (najczęściej zadawane pytania)

Reakcja firmy wynajmujących na kolizje, gdy najemca posiada osobną polisę (taką jak ta od RentalCover.com) może być skrajnie różna. Poniższa lista nie wyczerpuje tematu, a ponadto w różnych stanach możemy się spotkać z wyjątkami od reguły. Jeżeli brakuje tu Twojej firmy wynajmującej, daj nam znać, a my dowiemy się więcej na temat procesu zgłaszania roszczeń:
Jeśli już posiadasz własną CDW (zakupioną na RentalCover.com)...
Niniejsza tabela to tylko generalizacja i może być nieadekwatna w przypadku różnic pomiędzy poszczególnymi państwami. 
Firma Kto płaci rachunek za szkodę? W jaki sposób jest płacony rachunek? Co jeszcze musisz wiedzieć
ACE Ubezpieczyciel CDW ACE skontaktuje się bezpośrednio z AON. • ACE skontaktuje się z twoim ubezpieczycielem CDW niezwłocznie po wypadku lub po oddaniu pojazdu.
• Jeśli z jakiegokolwiek powodu ubezpieczyciel nie przyjmie od razu na siebie odpowiedzialności za sprawę (np. w przypadku gdy biuro jest zamknięte), ACE nie pobierze od klienta płatności, lecz będzie kontynuować próby skontaktowania się z ubezpieczycielem CDW
Alamo Ubezpieczyciel CDW Alamo skontaktuje się bezpośrednio z AON. • Alamo skontaktuje się z twoim ubezpieczycielem CDW niezwłocznie po wypadku lub po oddaniu pojazdu.
• Jeśli z jakiegokolwiek powodu ubezpieczyciel nie przyjmie od razu na siebie odpowiedzialności za sprawę (np. w przypadku gdy biuro jest zamknięte), klient będzie zmuszony zapłacić za szkodę, a następnie zażądać zwrotu poniesionych kosztów od ubezpieczyciela, który wystawił CDW.
Advantage Ubezpieczyciel CDW Advantage skontaktuje się bezpośrednio z AON. • Należy szybko włączyć do procedury swojego ubezpieczyciela, który wystawił CDW. Twój ubezpieczyciel CDW poniesie odpowiedzialność za szkody.
• Jeśli z jakiegokolwiek powodu ubezpieczyciel nie przyjmie od razu na siebie odpowiedzialności za sprawę (np. w przypadku gdy biuro jest zamknięte), klient będzie miał obowiązek skontaktowania się z ubezpieczycielem, który wystawił CDW, lecz Advantage nie pobierze od klienta płatności za szkody.
Avis Ubezpieczyciel CDW Avis skontaktuje się bezpośrednio z AON. • Avis skontaktuje się z twoim ubezpieczycielem CDW niezwłocznie po wypadku lub po oddaniu pojazdu.
• Jeśli z jakiegokolwiek powodu ubezpieczyciel nie przyjmie od razu na siebie odpowiedzialności za sprawę (np. w przypadku gdy biuro jest zamknięte), klient będzie zmuszony zapłacić za szkodę, a następnie zażądać zwrotu poniesionych kosztów od ubezpieczyciela, który wystawił CDW.
Budget Właściciel polisy Budget naliczy kwotę w oparciu o ocenę szkody i może obciążyć kartę kredytową. AON zwróci naliczoną kwotę. Należy spróbować nakłonić AON do wniesienia płatności zamiast klienta. • Należy szybko włączyć do procedury swojego ubezpieczyciela, który wystawił CDW. Dzięki temu zwrot kosztów kolizji będzie łatwiejszy i szybszy.
• Budget sprawdzi zdolność kredytową właściciela polisy w momencie odbioru i prawdopodobnie sprawdzi też twój limit kredytu.
Dollar Ubezpieczyciel CDW Dollar obarczy odpowiedzialnością kierowcę do momentu, aż ubezpieczycie przyjmie odpowiedzialność na siebie. • Dollar skontaktuje się z twoim ubezpieczycielem CDW niezwłocznie po wypadku lub po oddaniu pojazdu.
• Jeśli z jakiegokolwiek powodu ubezpieczyciel nie przyjmie od razu na siebie odpowiedzialności za sprawę (np. w przypadku gdy biuro jest zamknięte), klient będzie zmuszony zapłacić za szkodę, a następnie zażądać zwrotu poniesionych kosztów od ubezpieczyciela, który wystawił CDW.
Enterprise Właściciel polisy Enterprise naliczy kwotę w oparciu o ocenę szkody. Możliwe obciążenie karty kredytowej. AON zwróci naliczoną kwotę. Należy spróbować nakłonić AON do wniesienia płatności zamiast klienta. • Enterprise pobierze kwotę franszyzy bezpośrednio z karty kredytowej klienta w przypadku zaistnienia szkody (500 $ - 1000 $). 
• Należy szybko włączyć do procedury swojego ubezpieczyciela, który wystawił CDW. Dzięki temu zwrot kosztów kolizji będzie łatwiejszy i szybszy.
Hertz Właściciel polisy Hertz obarczy odpowiedzialnością kierowce do momentu, aż ubezpieczyciel, który wystawił CDW przyjmie odpowiedzialność na siebie. Możliwe obciążenie karty kredytowej. AON zwróci naliczoną kwotę. Należy spróbować nakłonić AON do wniesienia płatności zamiast klienta. • Należy szybko włączyć do procedury swojego ubezpieczyciela, który wystawił CDW. Dzięki temu zwrot kosztów kolizji będzie łatwiejszy i szybszy.
• Hertz sprawdzi zdolność kredytową właściciela polisy w momencie odbioru i prawdopodobnie sprawdzi też twój limit kredytu.
National Właściciel polisy National obarczy odpowiedzialnością kierowce do momentu, aż ubezpieczyciel, który wystawił CDW przyjmie odpowiedzialność na siebie. Możliwe obciążenie karty kredytowej. AON zwróci naliczoną kwotę. Należy spróbować nakłonić AON do wniesienia płatności zamiast klienta. • Należy szybko włączyć do procedury swojego ubezpieczyciela, który wystawił CDW. Dzięki temu zwrot kosztów kolizji będzie łatwiejszy i szybszy.
• National sprawdzi zdolność kredytową właściciela polisy w momencie odbioru i prawdopodobnie sprawdzi też twój limit kredytu.
Zipcar TBC TBC TBC

 Niestety, gdy podróżujesz po całym świecie, opłaty transakcyjne występują wszędzie. 

Wypłata odszkodowania przelewem na konto bankowe podlega opłacie bankowej w wysokości  przynajmniej 15 USD (lub równowartości w walucie lokalnej). Jeśli opłata bankowa zostanie nałożona na nas, nie będziemy wymagać jej pokrycia. Jeśli, jednak, bank nałoży opłatę na wnioskodawcę, niestety nie będziemy w stanie jej opłacić.
Istnieje kilka czynników, które pozwalają porównać kursy wymiany i kilka sposobów ich obliczania. Posłużmy się przykładem:
 • Mark pochodzi z Wielkiej Brytanii. Został obciążony przez wypożyczalnię kwotą 500 euro za wypadek we Francji. Jego roszczenie o 500 € został dzisiaj zatwierdzone przez RentalCover.com.
 • Kwota roszczenia zostanie wypłacona Makowi w GBP.
Zespół ds. Roszczeń RentalCover.com przelicza waluty, w których oznaczono roszczenia (w przypadku Marka to euro) na waluty płatności (w przypadku Marka jest to GBP) w oparciu o kursy wymiany dostępne z kilku platformach zajmujących się przekazami pieniężnymi. Są one o 3-5% lepsze niż bankowe kursy wymiany walut i 4-6% lepsze niż te, które można uzyskać w kantorach.

Wszystkie szkody należy zgłosić online. Wprowadź numer referencyjny (kończy się na „INS” i znajduje się w e-mailu z potwierdzeniem).

Złóż wniosek o odszkodowanie

1
2
3
4

Szkodę należy zgłosić poprzez formularz zgłaszania szkód online

Nasz Zespół ds. likwidacji szkód udzieli Ci pomocy przy zgłaszaniu szkody

Po zatwierdzeniu za pośrednictwem e-maila lub SMS-a otrzymasz łącze do płatności

Płatność zostanie szybko zrealizowana przelewem elektronicznym

O każdym etapie likwidacji szkody będziemy Cię informować drogą e-mailową. Naszym celem jest likwidacja 95% szkód w ciągu 3 dni.

Dowiedz się więcej o dokumentach, jakie należy przekazać w przypadku zgłaszania szkody

Wszystkie zgłoszenia szkody są rozpatrywane w następujących bezproblemowych krokach:

1
2
3
4

Szkodę należy zgłosić poprzez formularz zgłaszania szkód online

Nasz Zespół ds. likwidacji szkód udzieli Ci pomocy przy zgłaszaniu szkody

Po zatwierdzeniu za pośrednictwem e-maila lub SMS-a otrzymasz łącze do płatności

Płatność jest realizowana szybko za pomocą przelewu elektronicznego (dowiedz się więcej)

O każdym etapie likwidacji szkody będziemy Cię informować drogą e-mailową. Naszym celem jest likwidacja 95% szkód w ciągu 3 dni.

Nasz Zespół ds. likwidacji szkód udzieli pomocy, aby zapewnić bezproblemowe przetwarzanie zgłoszenia szkody

Jeżeli dojdzie do awarii lub wypadku, najpierw należy upewnić się, że wszyscy są bezpieczni. W miarę możliwości zjedź z drogi, włącz światła awaryjne i sprawdź, czy wszyscy znajdują się w bezpiecznym miejscu. Następnie:

1. Skontaktuj się z wypożyczalnią, aby zgłosić wypadek. Numer znajdziesz na podpisanej umowie wynajmu. Zachowaj umowę wynajmu, ponieważ będzie potrzebna do zgłoszenia szkody. W niektórych krajach konieczne jest zgłaszanie wszystkich wypadków na policję. Aby zapewnić, że zgłoszenie szkody nie zostanie odrzucone, należy sprawdzić umowę wypożyczenia, aby dowiedzieć się, czy nie obowiązuje Państwa ten wymóg.

2. Zalecamy zrobienie zdjęć w celu udokumentowania uszkodzeń Twojego pojazdu i innych pojazdów.

3. Po wykonaniu instrukcji wypożyczalni,  upłynięciu okresu wynajmu i ustaleniu ostatecznych opłat przez wypożyczalnię zgłoś roszczenie w firmie RentalCover.com.

Nie należy samodzielnie organizować transportu ani naprawy pojazdu bez informowania wypożyczalni, ponieważ może to unieważnić warunki i zasady wynajmu. Polisy firmy RentalCover.com obejmują opłaty za holowanie i transport pojazdu. Nie pokrywamy kosztów poniesionych „z własnej kieszeni”, takich jak zakwaterowanie lub rozmowy telefoniczne.


Po otrzymaniu wszystkich wymaganych dokumentów i informacji nasz Zespół ds. likwidacji szkód może rozpocząć przetwarzanie zgłoszenia szkody i przygotowanie wypłaty odszkodowania. Naszym celem jest likwidacja 95% szkód w ciągu 3 dni.

Aby ułatwić naszemu zespołowi możliwie najszybszą ocenę zgłoszenia szkody, prosimy wszystkich naszych klientów o przekazanie za pośrednictwem internetowego formularza zgłaszania szkód następujących dokumentów:

> Co to jest?
Podpisana umowa przekazana przez wypożyczalnię przy odbiorze pojazdu.

> Dlaczego jest potrzebny?
Aby potwierdzić prawo do odszkodowania dotyczące Ciebie i innych kierowców. Zawiera także daty wynajmu, jego warunki i maksymalną kwotę, jaką może naliczyć wypożyczalnia.

> Co to jest?
Prawo jazdy użyte do wynajęcia pojazdu.

> Dlaczego jest potrzebna?
W celu potwierdzenia zgodności tożsamości z informacjami na umowie wynajmu oraz posiadania ważnego prawa jazdy w chwili wynajmu.

> Co to jest?
Wyciąg z karty zawierający kwotę należną wypożyczalni oraz wszelkie otrzymane zwroty (zwroty często mają miejsce jeżeli najpierw potrącono pełną franszyzę (redukcyjną) udziału własnego, a ostateczna wartość szkód była mniejsza od zapłaconej kwoty).

> Dlaczego jest potrzebny?
W celu weryfikacji dokonania płatności i uniknięcia fałszywych zgłoszeń szkody.

> Co to jest?
Wszystkie e-maile i listy, które po wypadku wysłano do wypożyczalni lub od niej otrzymano.

> Dlaczego jest to potrzebne?
Te informacje pozwolą nam szybciej przetworzyć zgłoszenie szkody.

> Co to jest?
Jeżeli dojdzie do wypadku lub uszkodzeń, niektóre wypożyczalnie naliczą pełną franszyzę (redukcyjną) udziału własnego dotyczącą danego pojazdu, która później zostanie zwrócona. Mogą także naliczyć kwotę odpowiadającą wartości szkody mniejszą niż pełna franszyza (redukcyjna) udziału własnego. W każdym przypadku wymagamy dostarczenia pełnej faktury zawierającej ostateczną naliczoną kwotę (więcej informacji znajduje się tutaj).

> Dlaczego jest potrzebny?
Ten dokument jest nam potrzebny do wypłaty odszkodowania, ponieważ potwierdza on ostateczną dokonaną przez Ciebie płatność.

> Co to jest?
Ten raport jest sporządzany przez policję i zawiera informacje o wypadku, w tym zeznania świadków, podsumowania szkód oraz dane kierowcy i pasażera.

> Dlaczego jest potrzebny?
Ten dokument potwierdza okoliczności poważniejszych wypadków oraz zarzuty postawione przez policję jego uczestnikom. Jeżeli zgłoszenie szkody stanie się kwestią prawną, ten raport jest niezwykle przydatny. Ten dokument można uzyskać, kontaktując się z organami ścigania.

W przypadku polis firmy RentalCover.com standardowy czas wypłaty odszkodowania to trzy dni robocze. Czas może się wydłużyć w przypadku braku dokumentów, dlatego należy przekazać je jak najszybciej.

Poniżej podano informacje dotyczące średniego czasu zatwierdzania zgłoszenia szkody i wypłaty odszkodowań:

1. Prześlij zgłoszenie szkody

Po zakończeniu podróży i zwróceniu pojazdu zgłoś szkodę, korzystając z naszego formularza online (należy przekazać nam dokumenty wymienione poniżej).

2. Podaj informacje

Czy przekazano nam już wszystkie wymagane dokumenty? Jeżeli tak, możesz przejść do kroku trzeciego. Jeśli brakuje dokumentu lub nasz zespół potrzebuje więcej informacji, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin po zgłoszeniu szkody. Mamy jednak dobrą wiadomość: 98% zgłoszeń jest zatwierdzana po pierwszym przesłaniu.

3. Zatwierdźmy zgłoszenie szkody

Nasz zespół zatwierdza zgłoszenie szkody średnio w ciągu trzech dni. Po zatwierdzeniu zgłoszenia szkody wyślemy e-mail z łączem umożliwiającym bezpieczne wprowadzenie informacji o preferowanym rachunku bankowym w celu dokonania płatności.

4. Uzyskajmy płatność

Po wprowadzeniu danych rachunku bankowego natychmiast prześlemy środki w wybranej walucie. Na czas konieczny do przelania środków na Twój rachunek ma wpływ kilka czynników poza naszą kontrolą. Jednakże większość przelewów międzynarodowych jest realizowana w ciągu jednego do czterech dni roboczych.

Jeżeli jesteś obywatelem Stanów Zjednoczonych i znajdujesz się w Ameryce i posiadasz plan „Ubezpieczenie od skutków wypadku”, zgłoszenie szkody zostanie rozpatrzone w następujących bezproblemowych krokach:

1
2
3
4

Szkodę należy zgłosić poprzez formularz zgłaszania szkód online

Nasz partner ubezpieczeniowy, Aon, przetworzy i oceni zgłoszenie szkody

Po zatwierdzeniu zgłoszenia szkody otrzymasz e-mail z powiadomieniem

Firma Aon wyśle czek na kwotę zwrotu wystawiony na nazwisko ubezpieczonego pasażera

Zgłoszenie szkody można śledzić w portalu internetowym firmy Aon (należy podać numer referencyjny).

W przypadku problemów ze zgłoszeniem szkody w firmie Aon prosimy o kontakt.

Ta faktura zawiera ostateczną kwotę do zapłacenia wypożyczalni, jeżeli dojdzie do wypadku, po określeniu opłat końcowych.

Ostateczna faktura za wynajem obejmuje wszelkie poniesione opłaty wynikające z franszyzy (redukcyjnej) i udziału własnego, pomniejszone o ewentualne zwroty uzyskane w wypożyczalni
 

Ten dokument jest nam potrzebny do wypłaty odszkodowania, ponieważ potwierdza on ostateczną dokonaną przez Ciebie płatność.

Jeśli masz problem z uzyskaniem tego dokumentu, zalecamy kontakt telefoniczny z wypożyczalnią.

Jak zgłosić szkodę

Po ukończeniu podróży i zwróceniu pojazdu możesz zgłosić szkodę za pośrednictwem naszego formularza online.

Zgłoszenie szkody można złożyć w dowolnym momencie po dacie oddania pojazdu, z wyjątkiem sytuacji, gdy polisa pochodzi od AON. W tym przypadku należy zgłosić szkodę w ciągu 20 dni i dostarczyć dowód w ciągu 90 dni. Jednak zalecamy zgłaszać szkody jak najszybciej. 

Te informacje można znaleźć w dokumentach dotyczących ubezpieczenia na stronie Moje konto

Możliwe może być zgłoszenie szkody poza tym okresem, ale trzeba będzie wyjaśnić powód opóźnienia.
Jeśli mieli Państwo wypadek z udziałem kilku pojazdów, firma wynajmująca naliczy opłaty za zniszczenia do wysokości pełnej kwoty franszyzy do momentu, aż ubezpieczyciel zdecyduje, kto ponosi winę i zamknie sprawę.

Ale nie ma powodów do obaw – zawsze służymy pomocą.

Jeśli winę ponosi strona trzecia, firma wynajmująca zwróci pełną kwotę, którą pobrano od posiadacza polisy za koszty zniszczenia. Proces refundacji może potrwać do 12 miesięcy. Nie chcemy, aby ponosili Państwo koszty dodatkowe przez tak długo, dlatego zwrócimy Państwu pieniądze po podpisaniu zrzeczenia, w którym wyrażą Państwo zgodę na zwrócenie nam pieniędzy po otrzymaniu ich od firmy wynajmującej.

Jeśli mieli Państwo wypadek, można rozpocząć proces zgłoszenia szkody tutaj. Aby przyspieszyć proces, prosimy o podanie jak najwięcej informacji, w tym informację o tym, czy przekazano dane drugiej strony firmie wynajmującej.

Firmy wynajmujące często odliczają pełną wartość franszyzy pojazdu i później wypłacają refundację, ponieważ koszty naprawy były niższe niż franszyza, którą odliczono lub jeśli do wypadku doszło z udziałem innego samochodu, którego kierowca został uznany za winnego.

Jeśli tak się stanie, prosimy o przysłanie końcowej faktury lub innego rodzaju dowodu od firmy wynajmującej, jeśli nie wydano refundacji.

Więcej informacji o procesie dotyczącym wypadków z udziałem wielu pojazdów można przeczytać tutaj.