Bizimle iletişime geçin

Lütfen bu soruların sizin durumunuzla ilgili olup olmadığını kontrol edin ya da bizimle iletişime geçmek için sayfanın altına doğru ilerleyin:

About RentalCover.com

 

Yurtdışında araba kiralamak mı? Gitmeden önce sigortayı ayırın ve daha iyi olabilirsiniz. Sigorta ürünleri, bulunduğunuz yere bağlı olarak değişebilir ve ne yapacağınız, genellikle Çarpışma Hasarı Feragatı (CDW) adı verilen tipik bir kiralama şirketidir. RentalCover.com ile karşılaşırsınız.  

Popüler varış yerleri

Avustralya     Kanada     Çin     Fransa     Almanya    

İtalya     Japonya       Meksika     İngiltere       ABD        

Diğer hedefler

 
         
 

Tazminat talebi

Sadece referans numaranızı giriniz (bu "INS" ile sona erer ve onay e-postanızda bulunabilir).

Bu belgelere ihtiyacınız olacak:

-   Kira sözleşmeniz
-   Sürücü belgeniz veya kazaya karışan sürücünün lisansı
-   Hasar ve tamir ile ilgili tüm yazışmalar
-   Kiralama şirketi tarafından düşülen tutarı gösteren kredi kartı ekstresi
-   Kiralama şirketinden alınan faturalar / makbuzlar
-   Bazı hak talepleri için, onarımların gerçekleştirildiğini gösteren makbuzları da talep ediyoruz.  

İlgili bilgilere girdiğinizde kalan adımlar hakkında bilgilendirileceksiniz.

Basit talepler için, hak talebinin karmaşıklığına ve iddianızı desteklemek için yukarıdaki belgelerin kullanılabilirliğine bağlı olarak, gönderi ve onay arasında 3 günlük bir geri dönüş bekliyoruz.

Kiralayanların, RentalCover.com gibi bağımsız bir poliçeye sahip olmaları durumunda, kiralama şirketlerinin çapışmalara nasıl tepki verdiği kiralama firmalarına göre değişiklik gösterir. Bu çok geniş bir liste değildir ve eyaletlere göre istisnalar vardır. Eğer kiralama şirketinize ulaşamıyorsanız, bizi arayın, sizin için tazminat talep işlemini öğreniriz:
 
Eğer (RentalCover.com'dan aldığınız) Hasar Güvencesi Sigorata'nızı (CDW) getirirseniz...
Bu tabloda bir genelleme yapılmıştır ve eyaletler arası farklılıklardan dolayı sizin durumunuza uymayabilir. 
Firma Hasar faturasını kim öder? Fatura nasıl ödenir? Bilmeniz gerekenler
ACE Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacısı ACE, AON ile direk iletişim kuracaktır. • ACE, kaza sonrası veya aracın geri getirilmesinden hemen sonra, Hasar Güvencesi Teminatını (CDW) sağlayan sigortacınızla irtibata geçecektir.
• Eğer herhangi bir nedenden dolayı, ortaya çıkacak sorun için sigortacı hemen sorumluluk kabul etmezse (örneğin kapalı iseler), ACE sizden bri ücret talep etmeyecektir fakat Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınıza ulaşmaya çalışacaktır.
Alamo Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacısı Alamo, AON ile direk iletişim kuracaktır. • Alamo, kaza sonrası veya aracın geri getirilmesinden hemen sonra, Hasar Güvencesi Teminatını (CDW) sağlayan sigortacınızla irtibata geçecektir .
• Eğer herhangi bir nedenden dolayı, ortaya çıkacak sorun için sigortacı hemen sorumluluk kabul etmezse (örneğin kapalı iseler), hasar ücretleri sizden alınacaktır ve daha sonra Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızdan, hızlandırılmış geri ödeme isteyebilirsiniz.
Advantage Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacısı Advantage, AON ile direk iletişim kuracaktır. • Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızı hızlı bir şekilde devreye geçirmeniz gerekmektedir. Bu hasarlar için Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınız sorumlu olacaktır.
• Eğer herhangi bir nedenden dolayı, ortaya çıkacak sorun için sigortacı hemen sorumluluk kabul etmezse (örneğin kapalı iseler), Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızla iletişm kurmaya çalışın, fakat Advantage hasar ücretlerini sizden almayacaktır.
Avis Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacısı Avis, AON ile direk iletişim kuracaktır. • Avis, kaza sonrası veya aracın geri getirilmesinden hemen sonra, Hasar Güvencesi Teminatını (CDW) sağlayan sigortacınızla irtibata geçecektir.
• Eğer herhangi bir nedenden dolayı, ortaya çıkacak sorun için sigortacı hemen sorumluluk kabul etmezse (örneğin kapalı iseler), hasar ücretleri sizden alınacaktır ve daha sonra Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızdan, hızlandırılmış geri ödeme isteyebilirsiniz.
Budget Poliçe Sahibi "Hasar tespitine" göre, Budget belli bir ücret alacaktır ve genellikle kredi kartınızdan olacaktır. AON, size geri ödeme yapacaktır. Sizin yerinize AON'e ödeme yaptırmaya çalışmanızı öneririz. • Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızı hızlı bir şekilde devreye geçirmeniz gerekmektedir. Devam eden çarpışma masrafları için geri ödeme işlemlerinizi kolaylaştıracaklardır.
• Budget, araba alınırken, poliçe sahibinin kredi kontrolünü yapacaktır, ve muhtemelen de kredi limitinize bakacaktır.
Dollar Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacısı Dollar, sigortacınız sorumluluğu üstlenene kadar, sürücüyü sorumlu tutacaktır. Kredi kartınızdan ücret alabilirler. AON size geri ödeme yapcaktır. Sizin yerinize AON'e ödeme yaptırmaya çalışmanızı öneririz. • Dollar, kaza sonrası veya aracın geri getirilmesinden hemen sonra, Hasar Güvencesi Teminatını (CDW) sağlayan sigortacınızla irtibata geçecektir.
• Eğer herhangi bir nedenden dolayı, ortaya çıkacak sorun için sigortacı hemen sorumluluk kabul etmezse (örneğin kapalı iseler), hasar ücretleri sizden alınacaktır ve daha sonra Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızdan, hızlandırılmış geri ödeme isteyebilirsiniz.
Enterprise Poliçe Sahibi "Hasar tespitine" göre, Budget belli bir ücret alacaktır ve genellikle kredi kartınızdan olacaktır. AON size geri ödeme yapacaktır. Sizin yerinize AON'e ödeme yaptırmaya çalışmanızı öneririz. • Enterprise, hasar durumunda, direk olarak kredi kartınızdan tenzili muafiyeti alacaktır. (500 $ - 1000 $). 
• Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızı hızlı bir şekilde devreye geçirmeniz gerekmektedir. Devam eden çarpışma masrafları için geri ödeme işlemlerinizi kolaylaştıracaklardır.
Hertz Poliçe Sahibi Hertz, Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) sorumluluğu üstlenene kadar, sürücüyü sorumlu tutacaktır. Kredi kartınızdan ücrte alabilirler. AON size geri ödeme yapcaktır. Sizin yerinize AON'e ödeme yaptırmaya çalışmanızı öneririz. • Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızı hızlı bir şekilde devreye geçirmeniz gerekmektedir. Devam eden çarpışma masrafları için geri ödeme işlemlerinizi kolaylaştıracaklardır.
• Hertz, araba alınırken, poliçe sahibinin kredi kontrolünü yapacaktır ve muhtemelen kredi limitinize bakacaktır.
National Poliçe Sahibi National, Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) sorumluluğu üstlenene kadar, sürücüyü sorumlu tutacaktır. Kredi kartınızdan ücrte alabilirler. AON size geri ödeme yapcaktır. Sizin yerinize AON'e ödeme yaptırmaya çalışmanızı öneririz. • Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızı hızlı bir şekilde devreye geçirmeniz gerekmektedir. Devam eden çarpışma masrafları için geri ödeme işlemlerinizi kolaylaştıracaklardır.
• National, araba alınırken, poliçe sahibinin kredi kontrolünü yapacaktır ve muhtemelen kredi limitinize bakacaktır.
Zipcar Poliçe Sahibi Zipcar Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) sorumluluğu üstlenene kadar, sürücüyü sorumlu tutacaktır. Kredi kartınızdan ücret alabilirler. AON size geri ödeme yapcaktır. Sizin yerinize AON'e ödeme yaptırmaya çalışmanızı öneririz. • Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızı hızlı bir şekilde devreye geçirmeniz gerekmektedir. Devam eden çarpışma masrafları için geri ödeme işlemlerinizi kolaylaştıracaklardır.
• Zipcar araba alınırken, poliçe sahibinin kredi kontrolünü yapacaktır ve muhtemelen kredi limitinize bakacaktır.

 


 
Paranız, banka hesabınıza yapılacak olan bir para transferiyle size geri ödenecektir. Tutarın size ulaşması, seyahat bilgilerinize bağlı olarak 1 gün ile 5 gün arasında değişiklik gösterebilir. Banka transferleri için doğru banka bilgilerini almamız oldukça önem arz etmektedir. Ne yazık ki tazminat taleplerini çek veya diğer ödeme yöntemleriyle ödeyemiyoruz. 
Stresi ortadan kaldırmak ve tüm süreci mümkün olabildiğince basit bir hale getirmek istiyoruz. Başlıca aşamalar şunlardır:
1. Tazminat talebinizi gönderme.
2. Değerlendirme: Tazminat talebi isteğinizi aldığımızı ve tazminat talebinizi hemen değerlendirmeye başladığımızı belirten bir onayı size e-posta ile göndereceğiz.
3. Herhangi bir belgenin eksik olduğu veya sizden daha fazla bilgi talep etmemizin gerekli olduğu durumlarda size e-posta göndereceğiz.
4. Her şey sağlandıktan sonra, tazminat talebinizi hızlı bir biçimde onaylayabiliriz.
5. Daha sonra tarafınıza banka transferi seçeneklerinden biriyleödeme yapacağız.
Uluslararası seyahate çıktığınızda ne yazık ki her yerde işlem ücretleriyle karşılaşırsınız. 

Bir tazminat talebinin ödemesini para transferi seçeneği ile öderken, bankalar en az $15'lık (veya yerel para biriminizde karşılık gelen tutar kadar) bir kesinti uygularlar. Banka söz konusu kesintiyi bize uygularsa, bu masrafı size yansıtmayız. Ancak, banka söz konusu kesintiyi size uygularsa, bu masrafı ne yazık ki biz karşılayamayız.
Döviz kuru oranlarını karşılaştırırken ve hesaplarken göz önüne alınması gereken bir çok etmen ve yöntem bulunmaktadır. Bir örnekler açıklamak gerekirse:
  • Mark Birleşik Krallık'ta yaşamaktadır. Fransa'da geçirmiş olduğu bir kazadan dolayı kiralama şirketi kendisinden €500'luk bir ücret çekimi yapılmıştır. €500'luk tazminat talebi bugün RentalCover.com tarafından onaylanmıştır.
  • Mark'ın ödemesi GBP (İngiliz Sterlini) türünden yapılacaktır.
RentalCover.com Tazminat Talebi Ekibi, birçok para transferi platformundan elde edilen transfer ücretini baz alarak çekim yapılan para birimini (bu örnekte Mark için Euro), ödeme yapılacak para birimine (bu örnekte Mark için GBP) dönüştürür. Bu ücretler banka oranlarından %3-5, döviz bürosu oranlarından ise %4-6 daha iyidir.
bensem Bir hasar olması durumunda, tam muafiyet/muafiyet kapsamı tutarına kadar olan bir tutar ödemesi yapmanız gerekecek. Kiralama şirketinin koşullarına bağlı olarak muhtemelen 18 ay sonrasına kadar olan ileri bir tarihte, "kusurlu olmayan" siz iseniz kiralama şirketinden tam geri ödeme almaya hak kazanabilirsiniz. Ancak, 18 aylık süre zarfının bitimine kadar beklemeniz gerektiğini de düşünmüyoruz! Buna karşılık, tazminat talebinizin ödemesini derhal yapıyoruz. Sizden yalnızca dijital olarak imzalanmış basit bir "teminat" mektubu talep ediyoruz. Sonrasında bu belgeyi kiralama şirketine gönderiyoruz, onlar da dolayısıyla geri ödenecek tutarı bize ödüyorlar.

Tüm tazminat talepleri çevrimiçi olarak gönderilebilir. Referans Numaranızı ("INS" ile biten bu numarayı onay e-postanızda bulabilirsiniz).

1
2
3
4

Tazminat talebi, çevrimiçi tazminat talebi formumuz üzerinden başlatılır

Tazminat Talepleri ekibimiz, tazminat talebinizi değerlendirecek

Onaylandıktan sonra, e-posta ve SMS üzerinden bir ödeme bağlantısı alacaksınız

Ödeme, elektronik transfer üzerinden hızlı bir şekilde tamamlanır

Tazminat talebi sürecinin her adımında size e-posta üzerinden güncel bilgi sağlayacağız. Hedefimiz, 3 gün içinde tazminat taleplerinin %95'ini tamamlamak.

Tazminat talebinde bulunurken paylaşmanız gereken belgeler hakkında daha fazla bilgi alın

Tüm tazminat talepleri için şu dört zahmetsiz adım izlenir:

1
2
3
4

Tazminat talebi, çevrimiçi tazminat talebi formumuz üzerinden başlatılır

Tazminat Talepleri ekibimiz, tazminat talebinizi değerlendirecek

Onaylandıktan sonra, e-posta ve SMS üzerinden bir ödeme bağlantısı alacaksınız

Ödeme, elektronik transfer yoluyla hızlıca tamamlanır (daha fazla bilgi)

Tazminat talebi sürecinin her adımında size e-posta üzerinden güncel bilgi sağlayacağız. Hedefimiz, 3 gün içinde tazminat taleplerinin %95'ini tamamlamak.

Tazminat Talepleri ekibimiz, tazminat talebi sürecinin mümkün olduğunca stressiz bir şekilde tamamlanabilmesi için yardıma hazırdır

Bir arıza veya kaza durumunda yapmanız gereken ilk şey, herkesin güvende olduğundan emin olmaktır. Mümkünse aracı kenara çekin, tehlike ışıklarını yakın ve herkesin güvenliğini sağlayın. Ardından:

1. Olayı bildirmek için kiralama şirketinizle iletişime geçin. Şirketin numarasını imzalı kiralama sözleşmenizde bulabilirsiniz. Tazminat talebinizde ihtiyaç duyacağınız için kiralama sözleşmenizi saklayın.

2. Aracınızdaki ve diğer araçlardaki hasarı belgelemek için fotoğraf çekmenizi öneririz.

3. Kiralama şirketinizin talimatları üzerine ve kiralama döneminiz sona erdikten ve kiralama şirketi tarafından nihai ücretler belirlendikten sonra, RentalCover.com üzerinden bir tazminat talebi gönderin.

Kiralama hükümleri ve koşullarını ihlal edebileceği için, kiralama şirketinin bilgisi dışında kendi başınıza kurtarma veya onarım düzenlemesi yapmayın. Aracın çekilmesi ve aracın yerinin değiştirilmesine yönelik ücretler RentalCover.com poliçeleri tarafından karşılanmaktadır. Konaklama veya telefon görüşmeleri gibi "cepten çıkan" masrafları karşılamıyoruz.


Tüm gerekli belgeleri ve Bilgileri aldıktan sonra, Tazminat Talepleri ekibimiz tazminat talebinizi işlemeye ve geri ödemenizi hazırlamaya başlayabilir. Hedefimiz, tazminat taleplerinin %95'ini 3 gün içinde tamamlamaktır.

Ekibimizin tazminat talebinizi mümkün olan en kısa sürede değerlendirmesine yardımcı olmak için tüm müşterilerimizden çevrimiçi tazminat talebi formunu kullanarak aşağıdaki belgeleri temin etmelerini talep ediyoruz:

> Bu nedir?
Aracı aldığınızda kiralama şirketiniz tarafından temin edilen imzalı anlaşma

> Neden gereklidir?
Uygunluğunuzu ve ek sürücülerin uygunluğunu onaylamak için. Ayrıca kiralama tarihlerini, kiralama şartlarını ve kiralama şirketi tarafından tahsil edilebilecek maksimum tutarı içerir.

> Bu nedir?
Aracı kiralamak için kullandığınız belge.

> Neden gereklidir?
Kimliğinizin kiralama sözleşmesindeki bilgilerle eşleştiğini ve kiralama tarihinde geçerli bir belgeye sahip olduğunuzu onaylamak için.

> Bu nedir?
Kiralama şirketine ödediğiniz tutarı ve almış olabileceğiniz herhangi bir geri ödemeyi (geri ödeme genellikle başlangıçta tam muafiyet ücreti alınması ve nihai hasar maliyetinin ödediğiniz tutardan daha az olması durumunda gerçekleşir) gösteren kart beyanı.

> Neden gereklidir?
Ödemenin yapıldığını doğrulamak ve sahte tazminat taleplerini önlemek için.

> Bu nedir?
Yaptığınız kazanın ardından kiralama şirketiyle aranızda gönderilen tüm e-postalar veya mektuplar

> Neden gereklidir?
Bu bilgiler, tazminat talebinizi değerlendirirken bize zaman kazandırabilir.

> Bu nedir?
Bir kaza veya hasar olması durumunda, bazı kiralama şirketleri araba için geçerli tam tenzili muafiyeti sizden tahsil eder ve daha sonra size geri ödeme yapar. Alternatif olarak, sizden sadece tam tenzili muafiyet tutarından daha düşük hasarlar için ücret tahsil edebilirler. Her iki durumda da, ücretlendirildiğiniz nihai tutarı açık bir şekilde gösteren nihai faturayı bize temin etmenizi talep ediyoruz (buradan daha fazla bilgi alabilirsiniz).

> Neden gereklidir?
Ücretlendirildiğiniz nihai tutarı onaylaması nedeniyle, tazminat talebinizi ödemek için bu belgeye ihtiyacımız var.

> Bu nedir?
Bu, polis tarafından düzenlenen bir rapordur ve şahit beyanları, hasarın özeti ve ayrıca sürücü ve yolcu bilgileri dahil olmak üzere, yaptığınız kazayla ilgili bilgileri içerir.

> Neden gereklidir?
Bu belge, daha ciddi kazaların koşullarını ve kazaya karışan taraflar adına polis tarafından düzenlenen cezaları onaylar. Tazminat talebinizin bir davaya konu olması durumunda bu rapor çok değerlidir. Bu belgeyi yerel emniyet teşkilatıyla iletişime geçerek edinebilirsiniz.

ABD'de "Hasar Güvencesi Sigortası" planına sahip bir ABD vatandaşıysanız tazminat talebiniz için şu dört zahmetsiz adım izlenir:

1
2
3
4

Tazminat talebi, çevrimiçi tazminat talebi formumuz üzerinden başlatılır

Sigorta ortağımız Aon, tazminat talebinizi işleyecek ve değerlendirecektir

Tazminat talebiniz onaylandığında e-posta ile bilgilendirileceksiniz

Aon, geri ödeme tutarı için sigortalanan yolcu adına bir çek gönderecektir

Tazminat talebinizi Aon'un çevrimiçi portalından takip edebilirsiniz (referans numaranıza ihtiyacınız olacak).

Aon tazminat talebinizle ilgili herhangi bir sorun olması halinde lütfen bizimle iletişime geçin.

Bu fatura, bir kaza durumunda, nihai ücretler belirlendikten sonra kiralama şirketinize ödeyeceğiniz nihai tutarı gösterir.

Nihai kiralama faturası ödediğiniz muafiyet ücretleri eksi kiralama şirketinden almış olabileceğiniz geri ödemeleri içerir.
 

Ücretlendirildiğiniz nihai tutarı onaylaması nedeniyle, tazminat talebinizi ödemek için bu belgeye ihtiyacımız var.

Bu belgeyi alma konusunda sorun yaşıyorsanız, kiralama şirketinizi aramanızı öneririz; e-postaları uzun sürede yanıtlayabiliyorlar.

Tazminat talebinde bulunma yöntemi

Yolculuğunuz sona erdikten ve aracınızı iade ettikten sonra, çevrimiçi formumuzu kullanarak tazminat talebinizi bize gönderin.

The majority of customers who book with us will not have a time limit following an accident, and can submit a claim anytime after the drop off date.

However, there are some exceptions - so please review the information below to see whether this applies to your protection:

If your policy is insured by “Collinson” you have 45 days from the accident date to make a claim.

If you are a US customer renting in the US and you are insured by “AON” you have 20 days to make a claim and 90 days to provide proof of loss. You can find this information on your insurance documents, accessible from your My Account page.
 
You may be able to submit a claim outside of this time, but you will need to explain the reason for this delay

Yukarıda sorunuz cevaplanmadıysa lütfen aşağıdaki formu doldurun ya da bizi arayın:

Bize eposta gönderin


Bir sonraki seyahatiniz için fiyat teklifi alın

:
:
Otomobiller varsayılan ayar olarak dahil edilmiştir ve çıkarılamaz.