Kiralama masasında ne yapmalıyım?

 

Yurtdışında araba kiralamak mı? Gitmeden önce sigortayı ayırın ve daha iyi olabilirsiniz. Sigorta ürünleri, bulunduğunuz yere bağlı olarak değişebilir ve ne yapacağınız, genellikle Çarpışma Hasarı Feragatı (CDW) adı verilen tipik bir kiralama şirketidir. RentalCover.com ile karşılaşırsınız.  

Popüler varış yerleri

Avustralya     Kanada     Çin     Fransa     Almanya    

İtalya     Japonya       Meksika     İngiltere       ABD        

Diğer hedefler

 
         
 

About your car rental

RentalCover.com'da kiralama koruması sunuyoruz ve kiralama işlemlerinden ortaklarımız sorumlu.

Müşterilerimize güvenli, sorunsuz ve uygun maliyetli bir yolculuk sağlamak amacıyla, poliçelerimizi özenle seçilmiş iş ortakları üzerinden dağıtıyoruz. İş ortaklarımız:

RentalCover.com'da kiralama koruması sunuyoruz ve kiralama işlemlerinden ortaklarımız sorumlu.

Ortaklarımızın birçoğu RentalCover.com'a çok benzer adlara sahip; dolayısıyla karıştırmak çok olası.

{% if Agent.Name|default %}Kiralama konusunda desteğe mi ihtiyacınız var? {{Agent.Name}}. Rezervasyonunuzda herhangi bir değişiklik yapmak için lütfen destek ekipleri ile iletişime geçin{% else %}Kiralama konusunda desteğe mi ihtiyacınız var? Kiralama şirketinizin iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz{% endif %}
 

Kiralama şirketinizin adını bulmak için ilk aldığınız onay e-postasını kontrol edin.

About your cover

ABD SSS 'de belirtildiği gibi, ABD için sigorta seçenekleri İngiltere’nin çoğundan farklıdır / AB ve Avustralya / NZ ve Asya. Uluslararası yolculara satılan ABD kiraları genellikle sıfırdan indirilemediğinden (yani bir kaza durumunda ödenecek fazlalık ödenmemesi), kiralama masasında isteğe bağlı yol yardımı sağlanacaktır.

Yol kenarı yardımımız & nbsp; çekme, impound ücretleri, anahtar değiştirme, batarya ve ön camlar / lastikler / ışık onarımı veya değiştirme ve tabii ki çağrı ücreti ve diğer onarımlar dahil her türlü masrafı karşılar. Ayrıca, seyahatinizin kullanılmayan kısımlarını kiralamanızın erken sonlandırılmasından kaynaklandığını da iddia edebilirsiniz. Ayrıca, özellikle kredi kartı ücretleri, "yönetim" / işlem ücretleri ve "kullanım kaybı" ücretlerinden dolayı kira şirketlerinin uyguladığı ekstra maliyetlere de teminat sağlıyoruz. sabitlenmiş yoldan.)

Yolculuğa veya diğer masraflara yönelik olarak kira şirketine bir fatura ödemeniz halinde www.rentalcover.com/claim adresini ziyaret edin. 

  1. Poliçelerimiz kiralama şirketlerinden %50 daha ucuzdur. Garanti ediyoruz!
  2. Kiralama şirketlerinin hasarlar için size fazladan masraf çıkarması konusunda endişelenmeden seyahatinizin keyfini çıkarın!
  3. Poliçelerimiz, araç kiralamanın her bir ülkenin kendine has gereklilikleri göz önüne alınarak hazırlanmıştır.
  4. Kazalarla ilgili masraflar pahalıdır. Tümü bizim teminatımız altında.
  5. Sigortacılarımız dünya çapında en iyi bilinen sigorta markalarından bazılarıdır.
  6. Çoklu araç kazaları karmaşık olabilir. Aşağı yukarı tüm sigorta işlerini biz hallediyoruz ve rahatlamanız için zaman geçirmeden geri ödemenizi yapıyoruz (Tazminat Talebi Rehberimize göz atınız).
Kiralama Rehberlerimiz her şeyin nasıl işlediğini açıklıyor.
Sigorta poliçeleri, tüm seyahatinizin teminat dahilinde olduğundan emin olmak için aracı erken alıp geç bıraksanız bile her zaman tam takvim günü üzerinden hesaplanır!

Kiralama Rehberlerimiz her şeyin nasıl işlediğini açıklıyor. 
 

Yes - registered agents can provide their customers with rental peace of mind while earning 50% commission on every booking.

Visit agency.rentalcover.com to register today and join our team!

RentalCover.com olarak, poliçelerimizi anlamak için hukuk okumanıza gerek olmadığına inanıyoruz. Bu nedenle her şeyi son derece basit bir şekilde açıklıyoruz. Poliçelerimizin tümü, beklenmedik durumlarda size gönül rahatlığı ve koruma sunmak amacıyla tasarlanmıştır.

Bizim üzerimizden rezervasyon yapmanız halinde alacağınız korumanın özeti şu şekildedir:

  RentalCover.com ile kazanacaklarınız Kiralama masasında karşılaşabilecekleriniz
 
 Çok araçlı kazalar
Tek araçlı kazalar Bazen
Yangın, hırsızlık ve vandalizm Bazen
Aracın çekilmesi, dışarıda kalma& anahtarlar Bazen
Ön cam ve farlar Ekstra maliyet
Lastikler ve gövde altı Ekstra maliyet
Standart indirilebilir tutar/muafiyet

0$

3.000 - 4.000$
Genellikle sabit maliyet
Günlük fiyat Kiralama masasından
%50 daha ucuz
Günde 10$-30$*
* Havaalanı ilave ücreti +%10-%25
 

Daha fazla bilgi için lütfen ülkeye özel Kiralama Kılavuzumuzu okuyun.

Evet. Bir sonraki yolculuğunuz için plan yapmaya başladıysanız kiralamayı düşündüğünüz araç için doğru teminat seviyesini seçerek sigortadan tasarruf edin.

Choose your vehicle

Otomobil

Bu, sürücü koltuğu dahil olmak üzere dokuzdan az koltuğa sahip araçları kapsar. Aracınızı, kiralama sözleşmenizde belirtilen izinler uyarınca toprak yollarda kullanmayı planlıyorsanız My Account (Hesabım) sayfası üzerinden 4x4 teminatını ekleyin. Son olarak, özel yapım, vintage veya egzotik bir araçla yolculuk yapmayı planlıyorsanız, yolculuğunuz için sigorta sağlayıp sağlamadığımızı kontrol etmek üzere lütfen bizimle iletişime geçin.

4x4

Yola mı çıkıyorsunuz? Öyleyse bu poliçeyi seçin. Bu poliçe, kiralama sözleşmenizde belirtilen izinler uyarınca, toprak yollarda kullanmayı planladığınız araçları kapsar. 4x4 araçlar için 4x4 poliçesi satın alınabilir ve My Account (Hesabım) sayfasından karavan ve motorlu karavan poliçelerine eklenebilir.

Minibüs

Grup olarak mı seyahat ediyorsunuz? Aracınızda sürücü koltuğu dahil 9 ve 14 koltuk varsa minibüsü seçin.

Karavan

Aracınızda iki veya daha fazla yerleşik ranza var, ancak duş ve tuvalet bulunmuyor mu? Öyleyse aracınız bir karavan. Aracınızı, kiralama sözleşmenizde belirtilen izinler uyarınca toprak yollarda kullanmayı planlıyorsanız, My Account (Hesabım) sayfası üzerinden 4x4 teminatını ekleyin.

Motorlu karavan / RV

Aracınızda dahili duş ve/veya tuvalet varsa bu planı seçin. Aracınızı, kiralama sözleşmenizde belirtilen izinler uyarınca toprak yollarda kullanmayı planlıyorsanız My Account (Hesabım) sayfası üzerinden 4x4 teminatını ekleyin.

Aracınızın tipi yukarıdaki listede yer almıyor mu? Bir sonraki araç kiralama sürecinizde koruma sağlayıp sağlayamayacağımızı öğrenmek için bize mesaj gönderin.

Sert satıştan kaçınmak ve güvenli, stressiz bir yolculuk yapmak için aşağıdaki ipuçlarını izleyin:

1. RentalCover.com poliçeniz geçerlidir

Kiralama şirketi RentalCover.com poliçenizi "tanımadığını" söylerse endişelenmeyin: Tanımalarına gerek yok! Poliçelerimiz, kiralama şirketinin feragatlerine bağımsız bir alternatiftir ve dünya çapında geçerlidir. Gizli özel durumlar içermez ve kiralama şirketinin feragatlerinden %50 daha ucuzdur. Kiralama şirketiniz size araç vermeyi reddederse kiralama rezervasyon temsilcinizle görüşmenizi öneririz.

2. Hazır olun

Giriş işlemleri için tüm gerekli belgeleri hazır bulundurun ve kiralama masasında neler yaşayacağınızı öğrenmek için ülkenize ait Kiralama Kılavuzuna göz atın.

3. Kendinize güvenin

Tazminat taleplerini ortalama üç iş günü gibi kısa bir sürede yıldırım hızıyla işleme konusunda kanıtlanmış bir rekora sahip, tamamen garantili global bir sigorta ürünü distribütöründen sigorta hizmeti almayı tercih ettiniz. 2014 yılından bu yana faaliyet gösteriyoruz ve müşterilerimiz, tüketici yorumu web sitesi TrustPilot.com'da bizi "muhteşem" olarak değerlendiriyor.

Daha fazla bilgi almak mı istiyorsunuz? Kiralama Kılavuzlarımız işlerin nasıl yürüdüğünü açıklayabilir

Sigortanın ve özellikle sigortada kullanılan kısaltmaların kafa karıştırıcı olabileceğini biliyoruz! Bu kısa makalede, kiralama masasında duyacağınız, en sık kullanılan iki terimi açıklıyoruz:

Tenzili muafiyet

Bu, Hasar Güvencesi Sigortanız (CDW) kullanılmaya başlanmadan önce bir tazminat talebi için ödeyeceğiniz maksimum tutardır. Bir kaza durumunda tam muafiyet tutarına kadar ödemekle yükümlüsünüz ve kalan tutar CDW sigortanız tarafından ödenir. Örneğin, aracınız 10.000 $ değerindeyse ve muafiyet tutarı 3.000 $ ile sınırlıysa 3.000 $ tutarına kadar olan kısmı siz ödersiniz ve kalan tutar kiralama şirketinin sigortası tarafından karşılanır. Muafiyet tutarınızı / indirilebilir tutarı 0 $ değerine düşüren ek korumayı RentalCover.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Hasar Güvencesi Sigortası (CDW)

CDW ve LDW genellikle web sitesinde gördüğünüz kiralama fiyatına dahil edilir. Bu "feragatlerin" sadece risk oranınızı, yüksek bir tutardan (aracın tam değerine benzer şekilde), araca ve kiralama şirketine bağlı olarak, 1.500 $ ve 3.000 $ arasında bir değere düşürdüğünü lütfen unutmayın.

✗ CDW olmadan

Kaza yapmanız halinde, kiralık aracınızın tüm maliyetine ek olarak, aracın çekilmesiyle ilgili ücretlerden ve aracın yolda olmadığı sürede kullanım kaybı nedeniyle ortaya çıkan idari ücretlerden sorumlu olabilirsiniz.

✓ CDW ile

Kaza yapmanız durumunda sadece aracın muafiyet tutarına kadar ödeme yaparsınız. Kiralama şirketi CDW poliçelerinin çoğunda genellikle ön cam ve lastik onarımları/değişimlerinin yanı sıra şasi, tavan, iç bölüm, pencere ve yan ayna hasarları hariç tutulur. Ancak RentalCover.com'ın Tam Teminat ürününü satın alırsanız tenzili muafiyeti 0 $ değerine düşürmekle kalmıyor, aynı zamanda bu poliçelerin size koruma sağlamadığı tüm hususlar için korumayı poliçeye dahil ediyoruz.

Daha fazla bilgi almak mı istiyorsunuz? Kiralama Kılavuzlarımız işlerin nasıl yürüdüğünü açıklayabilir

Sigortanın ve özellikle sigortada kullanılan kısaltmaların kafa karıştırıcı olabileceğini biliyoruz! Bu kısa sözlükte, kiralama masasında duyacağınız en yaygın kullanılan terimleri açıklıyoruz:

CDW, aracınızla ilgili bir kaza, hırsızlık veya hasar durumunda sizi yüksek maliyetlere karşı korur. Bu sigortaya sahip olmanız halinde kiralama şirketi, tüm hasar ve onarım maliyetini (aracın tam değerine benzer şekilde) sizden tahsil etme hakkından feragat ederek araca ve kiralama şirketine bağlı olarak, sizden 1500 €/$/£ ve 3000 €/$/£ değerinde tahsilat yapar. Muafiyet tutarınızı / indirilebilir tutarı 0 $ değerine düşüren ek korumayı RentalCover.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Bu, Hasar Güvencesi Sigortanız (CDW) kullanılmaya başlanmadan önce bir tazminat talebi için ödeyeceğiniz maksimum tutardır. Bir kaza durumunda tam muafiyet tutarına kadar ödemekle yükümlüsünüz ve kalan tutar CDW sigortanız tarafından ödenir. Örneğin, aracınız 10.000 $ değerindeyse ve muafiyet tutarı 3.000 $ ile sınırlıysa 3.000 $ tutarına kadar olan kısmı siz ödersiniz ve kalan tutar kiralama şirketinin sigortası tarafından karşılanır. Tüm RentalCover.com poliçeleri standart olarak sıfır muafiyeti içerir.

Bu neredeyse CDW ile aynıdır. Tek fark, bu feragatin mevcut CDW'nize ek olarak aracınızla ilgili hırsızlık, vandalizm ve kullanım kaybı durumlarını da kapsaması. RentalCover.com'da tüm poliçelerimiz standart olarak yangın, hırsızlık ve vandalizm korumasını içerir.

Bu, aracın onarımı süresince meydana gelen gelir kaybını karşılamak amacıyla kiralama şirketi tarafından müşteriye uygulanan ücrettir.

Bazen muafiyet koruması veya feragat olarak da adlandırılan bu sigorta, CDW'ye ek bir poliçedir ve RentalCover.com üzerinden erişilebilir. Bu sigortaya sahipseniz, bir tazminat talebinde bulunmanız gerekmesi halinde, tutarı 0 $ değerine etkili bir şekilde düşürerek, muafiyet tutarınızı geri ödemekle yükümlü olacağız. Tüm RentalCover.com poliçeleri standart olarak sıfır muafiyeti içerir.

Dünya çapında sigorta şirketleri grubumuzda aşağıdakiler gibi tanınmış "A" sınıfı isimler bulunmaktadır.

AON, Astrenska Insurance Ltd, Canopius, Chubb, Collinson, Intact Insurance, Lloyds, US Fire

Kiralama Rehberlerimiz her şeyin nasıl işlediğini açıklıyor.
Please note that our call centres are now closed so that we can provide a higher level of support to our customers around the world via online chat and email.

But we’re still here to help you. You can use the links below to browse and find answers to popular questions, including:

How to update your rental insurance
At RentalCover.com we provide the rental protection and our partners are responsible for the rentals. This section includes contact details for our partners.

How claims work
Here’s how we support you at every stage of your journey, especially when things don’t go to plan.

The payment process
Unsure why you’ve been charged or want to get a new quote ahead of your next trip?

Cancel or amend your cover
Even the best made plans sometimes change - find out how you can add extra drivers to your insurance, change your dates or cancel your cover.

Find out what your insurance includes
Not sure how rental insurance works or what your insurance includes? You’re not alone! Learn more here.

However, if your question is not answered on our help centre and you still need assistance we are available on chat and email. Alternatively reply to your most recent message from us and we’ll get back to you as soon as possible.

Making a claim

Tüm tazminat talepleri çevrimiçi olarak gönderilebilir. Referans Numaranızı ("INS" ile biten bu numarayı onay e-postanızda bulabilirsiniz).

1
2
3
4

Tazminat talebi, çevrimiçi tazminat talebi formumuz üzerinden başlatılır

Tazminat Talepleri ekibimiz, tazminat talebinizi değerlendirecek

Onaylandıktan sonra, e-posta ve SMS üzerinden bir ödeme bağlantısı alacaksınız

Ödeme, elektronik transfer üzerinden hızlı bir şekilde tamamlanır

Tazminat talebi sürecinin her adımında size e-posta üzerinden güncel bilgi sağlayacağız. Hedefimiz, 3 gün içinde tazminat taleplerinin %95'ini tamamlamak.

&nbsp Tazminat talebinde bulunurken paylaşmanız gereken belgeler hakkında daha fazla bilgi alın

Tüm tazminat talepleri için şu dört zahmetsiz adım izlenir:

1
2
3
4

Tazminat talebi, çevrimiçi tazminat talebi formumuz üzerinden başlatılır

Tazminat Talepleri ekibimiz, tazminat talebinizi değerlendirecek

Onaylandıktan sonra, e-posta ve SMS üzerinden bir ödeme bağlantısı alacaksınız

Ödeme, elektronik transfer yoluyla hızlıca tamamlanır (daha fazla bilgi)

Tazminat talebi sürecinin her adımında size e-posta üzerinden güncel bilgi sağlayacağız. Hedefimiz, 3 gün içinde tazminat taleplerinin %95'ini tamamlamak.

Tazminat Talepleri ekibimiz, tazminat talebi sürecinin mümkün olduğunca stressiz bir şekilde tamamlanabilmesi için yardıma hazırdır

Bir arıza veya kaza durumunda yapmanız gereken ilk şey, herkesin güvende olduğundan emin olmaktır. Mümkünse aracı kenara çekin, tehlike ışıklarını yakın ve herkesin güvenliğini sağlayın. Ardından:

1. Olayı bildirmek için kiralama şirketinizle iletişime geçin. Şirketin numarasını imzalı kiralama sözleşmenizde bulabilirsiniz. Tazminat talebinizde ihtiyaç duyacağınız için kiralama sözleşmenizi saklayın.

2. Aracınızdaki ve diğer araçlardaki hasarı belgelemek için fotoğraf çekmenizi öneririz.

3. Kiralama şirketinizin talimatları üzerine ve kiralama döneminiz sona erdikten ve kiralama şirketi tarafından nihai ücretler belirlendikten sonra, RentalCover.com üzerinden bir tazminat talebi gönderin.

Kiralama hükümleri ve koşullarını ihlal edebileceği için, kiralama şirketinin bilgisi dışında kendi başınıza kurtarma veya onarım düzenlemesi yapmayın. Aracın çekilmesi ve aracın yerinin değiştirilmesine yönelik ücretler RentalCover.com poliçeleri tarafından karşılanmaktadır. Konaklama veya telefon görüşmeleri gibi "cepten çıkan" masrafları karşılamıyoruz.


Tüm gerekli belgeleri ve Bilgileri aldıktan sonra, Tazminat Talepleri ekibimiz tazminat talebinizi işlemeye ve geri ödemenizi hazırlamaya başlayabilir. Hedefimiz, tazminat taleplerinin %95'ini 3 gün içinde tamamlamaktır.

Ekibimizin tazminat talebinizi mümkün olan en kısa sürede değerlendirmesine yardımcı olmak için tüm müşterilerimizden çevrimiçi tazminat talebi formunu kullanarak aşağıdaki belgeleri temin etmelerini talep ediyoruz:

> Bu nedir?
Aracı aldığınızda kiralama şirketiniz tarafından temin edilen imzalı anlaşma

> Neden gereklidir?
Uygunluğunuzu ve ek sürücülerin uygunluğunu onaylamak için. Ayrıca kiralama tarihlerini, kiralama şartlarını ve kiralama şirketi tarafından tahsil edilebilecek maksimum tutarı içerir.

> Bu nedir?
Aracı kiralamak için kullandığınız belge.

> Neden gereklidir?
Kimliğinizin kiralama sözleşmesindeki bilgilerle eşleştiğini ve kiralama tarihinde geçerli bir belgeye sahip olduğunuzu onaylamak için.

> Bu nedir?
Kiralama şirketine ödediğiniz tutarı ve almış olabileceğiniz herhangi bir geri ödemeyi (geri ödeme genellikle başlangıçta tam muafiyet ücreti alınması ve nihai hasar maliyetinin ödediğiniz tutardan daha az olması durumunda gerçekleşir) gösteren kart beyanı.

> Neden gereklidir?
Ödemenin yapıldığını doğrulamak ve sahte tazminat taleplerini önlemek için.

> Bu nedir?
Yaptığınız kazanın ardından kiralama şirketiyle aranızda gönderilen tüm e-postalar veya mektuplar

> Neden gereklidir?
Bu bilgiler, tazminat talebinizi değerlendirirken bize zaman kazandırabilir.

> Bu nedir?
Bir kaza veya hasar olması durumunda, bazı kiralama şirketleri araba için geçerli tam tenzili muafiyeti sizden tahsil eder ve daha sonra size geri ödeme yapar. Alternatif olarak, sizden sadece tam tenzili muafiyet tutarından daha düşük hasarlar için ücret tahsil edebilirler. Her iki durumda da, ücretlendirildiğiniz nihai tutarı açık bir şekilde gösteren nihai faturayı bize temin etmenizi talep ediyoruz (buradan daha fazla bilgi alabilirsiniz).

> Neden gereklidir?
Ücretlendirildiğiniz nihai tutarı onaylaması nedeniyle, tazminat talebinizi ödemek için bu belgeye ihtiyacımız var.

> Bu nedir?
Bu, polis tarafından düzenlenen bir rapordur ve şahit beyanları, hasarın özeti ve ayrıca sürücü ve yolcu bilgileri dahil olmak üzere, yaptığınız kazayla ilgili bilgileri içerir.

> Neden gereklidir?
Bu belge, daha ciddi kazaların koşullarını ve kazaya karışan taraflar adına polis tarafından düzenlenen cezaları onaylar. Tazminat talebinizin bir davaya konu olması durumunda bu rapor çok değerlidir. Bu belgeyi yerel emniyet teşkilatıyla iletişime geçerek edinebilirsiniz.

ABD'de "Hasar Güvencesi Sigortası" planına sahip bir ABD vatandaşıysanız tazminat talebiniz için şu dört zahmetsiz adım izlenir:

1
2
3
4

Tazminat talebi, çevrimiçi tazminat talebi formumuz üzerinden başlatılır

Sigorta ortağımız Aon, tazminat talebinizi işleyecek ve değerlendirecektir

Tazminat talebiniz onaylandığında e-posta ile bilgilendirileceksiniz

Aon, geri ödeme tutarı için sigortalanan yolcu adına bir çek gönderecektir

Tazminat talebinizi Aon'un çevrimiçi portalından takip edebilirsiniz (referans numaranıza ihtiyacınız olacak).

Aon tazminat talebinizle ilgili herhangi bir sorun olması halinde lütfen bizimle iletişime geçin.

Bu fatura, bir kaza durumunda, nihai ücretler belirlendikten sonra kiralama şirketinize ödeyeceğiniz nihai tutarı gösterir.

Nihai kiralama faturası ödediğiniz muafiyet ücretleri eksi kiralama şirketinden almış olabileceğiniz geri ödemeleri içerir.
 

Ücretlendirildiğiniz nihai tutarı onaylaması nedeniyle, tazminat talebinizi ödemek için bu belgeye ihtiyacımız var.

Bu belgeyi alma konusunda sorun yaşıyorsanız, kiralama şirketinizi aramanızı öneririz; e-postaları uzun sürede yanıtlayabiliyorlar.

Tazminat talebinde bulunma yöntemi

Yolculuğunuz sona erdikten ve aracınızı iade ettikten sonra, çevrimiçi formumuzu kullanarak tazminat talebinizi bize gönderin.

Managing your cover

RentalCover.com'da, siteleri üzerinden rezervasyon yaptırmanız durumunda poliçelerimizi satan birkaç araba kiralama iş ortağıyla birlikte çalışıyoruz. Kulağınıza tanıdık geliyorsa ve yolculuğunuza çoktan başladıysanız lütfen destek almak için doğrudan kiralama temsilciliğinizle iletişime geçin.

{% if Agent.Name|default %}Kiralama konusunda desteğe mi ihtiyacınız var? {{Agent.Name}}. Rezervasyonunuzda herhangi bir değişiklik yapmak için lütfen destek ekipleri ile iletişime geçin{% else %}Kiralama konusunda desteğe mi ihtiyacınız var? Kiralama şirketinizin iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz{% endif %}

{% if Agent.Name|default %}

Poliçenizi doğrudan RentalCover.com'dan aldıysanız, ne yazık ki, kiralama dönemi başladıktan sonra teminatınızı iptal edemezsiniz. Ancak poliçenizin tarihini uzatabilir veya kısaltabilirsiniz. Bunun için My Account (Hesabım) sayfasını ziyaret etmeniz yeterli. Oturum açmak için "-INS" ile biten ve onay e-postanızın konu satırında bulabileceğiniz rezervasyon referansı numaranıza ihtiyacınız olacak.

{% endif %}

Yaptığınız en iyi planların dahi bazen değişebileceğini anlıyoruz; bu nedenle, tam geri ödeme alabilmek için RentalCover.com poliçenizi aracı aldığınız ana kadar iptal edebilirsiniz.

Teminatınızı iptal etmek, tarihini uzatmak veya kısaltmak için lütfen şu adımları izleyin:

1.My Account'a (Hesabım) gidin.

2. Ardından oturum açın. Bunun için, "-INS" ile biten ve onay e-postanızın konu satırında bulabileceğiniz rezervasyon referansı numarasına ihtiyacınız olacak.

3. Son olarak, poliçenizi seçin ve Edit Cover (Teminatı Düzenle) veya Cancel (İptal) öğesini seçin. Ardından, geri ödemenizi derhal işleme alacağız. Çoğu uluslararası transferin bir ila dört iş günü içinde tamamlandığını lütfen unutmayın.

RentalCover.com'da kiralama sigortası sunuyoruz ve kiralık arabalardan ortaklarımız sorumlu. Siteleri üzerinden rezervasyon yaptırmanız durumunda poliçelerimizi satan birkaç kiralama iş ortağı ile birlikte çalışıyoruz.

Kulağınıza tanıdık geliyorsa ve kiralama masasında zorluk yaşıyorsanız destek almak için lütfen doğrudan kiralama temsilciliğinizle iletişime geçin.

{% if Agent.Name|default %}Kiralama konusunda desteğe mi ihtiyacınız var? {{Agent.Name}}. Rezervasyonunuzda herhangi bir değişiklik yapmak için lütfen destek ekipleri ile iletişime geçin{% else %}Kiralama konusunda desteğe mi ihtiyacınız var? Kiralama şirketinizin iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz{% endif %}
 

Poliçenizi araba kiralama işleminizden ayrı olarak satın aldıysanız ve iptal etmek istiyorsanız poliçenizi My Account (Hesabım) sayfası üzerinden kısaltabilir, uzatabilir veya iptal edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen iptal kılavuzumuzu okuyun.

RentalCover.com poliçenizin, kiralama sözleşmesinin hükümleri uyarınca, herhangi bir kiralama şirketine ait herhangi bir kiralık araç için kullanılabileceğini lütfen unutmayın. Poliçenizi değiştirmenize gerek yok.

Poliçenizi kısaltmak veya uzatmak için lütfen şu adımları izleyin:

1.My Account'a (Hesabım) gidin.

2. Ardından oturum açın. Bunun için, "-INS" ile biten ve onay e-postanızın konu satırında bulabileceğiniz rezervasyon referansı numarasına ihtiyacınız olacak.

3. Son olarak, poliçenizi seçin ve Edit Cover (Teminatı Düzenle) öğesini seçin. Gün sayısını kısaltmanız halinde, orijinal ödeme kartınızdaki farkı size geri ödeyeceğiz. Tarihleri uzatmanız halinde, ek tutarı ödemeniz gerekir.

Güzel haber. Poliçenizi değiştirmenize gerek yok.

RentalCover.com poliçeniz, kira sözleşmesinin hükümleri uyarınca, herhangi bir kiralama şirketine ait herhangi bir kiralık araç için kullanılabilir.

Teminatınıza ekstra sürücü ve ülke eklemeyi mi planlıyorsunuz?Buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kira sözleşmenizde belirtilen atanan sürücü ve tüm ek sürücüler, RentalCover.com poliçeniz kapsamındadır. Poliçenize herhangi bir ilave sürücü eklemenize gerek yoktur; sürücüler otomatik ve ücretsiz olarak poliçe kapsamına alınır.

Yolculuğunuz süresince başka ülkeleri ziyaret etmeyi mi düşünüyorsunuz? Araç, aracın alınması için belirlenen ülkeden alındığı sürece, poliçeniz aynı kiralık araçla ziyaret ettiğiniz tüm ek ülkeler için teminat kapsamını içerir (kira sözleşmesinin hükümleri uyarınca).

RentalCover.com'u ek sürücüler veya ziyaret ettiğiniz ülkeler hakkında bilgilendirmenize gerek yoktur.

Payments

If you do find a better price anywhere, we are happy to beat it.

Just reply to any of our emails and include details of the alternative quote, including your country of residence, your destination country and your travel dates, and we will further discount your RentalCover.com quote.

When comparing policies keep in mind all the benefits of a RentalCover.com policy


We include many types of damage that the rental companies “exclude” such as:

All types of accident
Theft/fire/vandalism
Windscreens & tyres
Roadside repairs
Underbody damage
Lockout & key replacement
Towing
Headlights

RentalCover.com poliçeleri için standart geri ödeme süreci üç iş günüdür. Belgelerin eksik olması durumunda bu süre uzayabilir; lütfen belgeleri başlangıçta temin edin.

Tazminat talebi onayları ve geri ödemeler için ortalama süreyi anlamak amacıyla lütfen aşağıya bakın:

1. Tazminat talebinizi gönderin

Yolculuğunuz sona erdikten ve aracınızı iade ettikten sonra, çevrimiçi formumuzu kullanarak tazminat talebinizi bize gönderin (bize aşağıdaki belgeleri temin etmeniz gerekir).

2. Boş kısımları doldurun

Gerekli tüm belgeleri zaten bize gönderdiniz mi? Öyleyse üçüncü adımı atlayabilirsiniz. Eksik bir belge olması veya ekibimizin daha fazla bilgiye ihtiyaç duyması halinde, tazminat talebiniz gönderildikten 48 saat sonra sizinle iletişime geçeceğiz. Ama iyi haber: Tazminat taleplerinin %98'i ilk gönderimde onaylanmaktadır.

3. Hadi tazminat talebinizi onaylayalım

Ekibimiz tazminat taleplerini ortalama üç gün içinde tamamlamaktadır. Tazminat talebiniz doğrulandıktan sonra, size e-posta yoluyla, ödeme için tercih ettiğiniz bankanın bilgilerini güvenli bir şekilde girebileceğiniz bir bağlantı göndereceğiz.

4. Hadi ödeme alalım

Banka bilgilerinizi girdikten sonra, geri ödeme tutarını seçtiğiniz para birimi cinsinden derhal transfer ederiz. Bu tutarların hesabınızda görünmesi için gereken süreyi etkileyen, kontrolümüz dışında birçok faktör vardır. Ancak çoğu uluslararası transfer, bir ila dört iş gününde tamamlanmaktadır.

Ne yazık ki, işlem ücretleri uluslararası seyahat sırasında her yerde uygulanmaktadır. Bu makalede, bu ücretlerden nasıl kaçınacağınıza dair ipuçlarını paylaşıyoruz.

Yolculuk yapanların planlamadığı en büyük maliyetlerden biri, kiralama şirketinin kaza veya hasar durumunda tahsil ettiği potansiyel ücretlerdir. Bu ücretler 3.000 $ değerinde olabilir ve kredi kartı veren kuruluşlar, uluslararası seyahat edenlerden genellikle %4-5 oranında ek ücret tahsil eder.

Yolculuğa çıkmadan önce, kredi kartınız veya bankamatik kartınızın denizaşırı kullanım maliyetini kontrol edin.
 

RentalCover.com'a bir tazminat talebinde bulunduğunuzda, hasarlar için ödediğiniz tutar ile aldığınız nihai tazminat talebi tutarı arasındaki farkı açıklayan iki faktör vardır.

1. Ek kredi kartı ücretleri: Bir tazminat talebinde bulunduğunuzda, RentalCover.com, kiralama şirketinden aldığınız ücretleri geri öder; ancak sizden tahsil edilebilecek herhangi bir ek uluslararası işlem ücreti için geri ödeme yapmamaktayız.

2. Uluslararası para transferleri: Ödeme teknolojimiz, tazminat talebinizin herhangi bir ek ücret olmadan dünya çapındaki herhangi bir bankaya ödenmesine olanak tanımaktadır. Ödemelerin gönderimi için bankalar tarafından uygulanan ücretlerden feragat etmemize ve mümkün olan durumlarda, ödemenin alınması için bankanız tarafından tahsil edilen ücretlerden (bu ücretler normalde işlem başına 10-20 USD arasındadır) feragat edebilmemize rağmen, ödeme sırasında gördüğünüz döviz kurlarını hesaplarken bu ücretleri değerlendirmeye alıyoruz.

Bu makalenin, ödemeyi kolaylaştırmak adına gösterdiğimiz çabaları ve uluslararası seyahat ederken nasıl tasarruf edebileceğinizi açıkladığını umuyoruz.

RentalCover.com poliçenizde değişiklik yapar ve zaman içinde birden çok fiyat teklifi oluşturursanız, fiyatta ilk rezervasyonunuza kıyasla küçük bir fark olduğunu fark edebilirsiniz.

Değiştirilmiş teminatınızın maliyetinin farklı olmasına neden olacak durumlar şunlardır:

1
Günlük ortalama fiyat genellikle rezervasyon süresi, konumlar, yılın zamanı, araba kiralama oranları ve daha birçok faktör gibi birden çok faktöre dayalı olarak değişir.
   
2
Sigorta risk oranları, sigortacılar tarafından temin edilmektedir. Bu karmaşık oranlar, gördüğünüz fiyatı etkileyebilir
Başka yerde daha iyi bir fiyata denk gelirseniz rekabete hazırız. E-postalarımızdan birini yanıtlamanız ve alternatif fiyat teklifinin ayrıntılarını vermeniz yeterli; RentalCover.com poliçenize daha fazla indirim uygulayacağız
If you see a charge from RentalCover.com on your credit card bill that you don’t recognise, it is likely because you also bought rental insurance from one of our approved partners.

We sell our policies directly through our website as well as through a number of partners including Rentalcars.com, Rent Carla and CARSiRENT. 

You can cancel or modify your insurance directly by logging into your RentalCover.com account. Alternatively please contact your rental company directly for assistance.  You can find our full list of partners along with their contact details here.

Rental Cover - Rental insurance at the best price

Bir sonraki seyahatiniz için fiyat teklifi alın

:
:
Otomobiller varsayılan ayar olarak dahil edilmiştir ve çıkarılamaz.