Bizimle iletişime geçin

Lütfen bu soruların sizin durumunuzla ilgili olup olmadığını kontrol edin ya da bizimle iletişime geçmek için sayfanın altına doğru ilerleyin:

About RentalCover.com

 

Yurtdışında araba kiralamak mı? Gitmeden önce sigortayı ayırın ve daha iyi olabilirsiniz. Sigorta ürünleri, bulunduğunuz yere bağlı olarak değişebilir ve ne yapacağınız, genellikle Çarpışma Hasarı Feragatı (CDW) adı verilen tipik bir kiralama şirketidir. RentalCover.com ile karşılaşırsınız.  

Popüler varış yerleri

Avustralya     Kanada     Çin     Fransa     Almanya    

İtalya     Japonya       Meksika     İngiltere       ABD        

Diğer hedefler

 
         
 

Tazminat talebi

Sadece referans numaranızı giriniz (bu "INS" ile sona erer ve onay e-postanızda bulunabilir).

Bu belgelere ihtiyacınız olacak:

-   Kira sözleşmeniz
-   Sürücü belgeniz veya kazaya karışan sürücünün lisansı
-   Hasar ve tamir ile ilgili tüm yazışmalar
-   Kiralama şirketi tarafından düşülen tutarı gösteren kredi kartı ekstresi
-   Kiralama şirketinden alınan faturalar / makbuzlar
-   Bazı hak talepleri için, onarımların gerçekleştirildiğini gösteren makbuzları da talep ediyoruz.  

İlgili bilgilere girdiğinizde kalan adımlar hakkında bilgilendirileceksiniz.

Basit talepler için, hak talebinin karmaşıklığına ve iddianızı desteklemek için yukarıdaki belgelerin kullanılabilirliğine bağlı olarak, gönderi ve onay arasında 3 günlük bir geri dönüş bekliyoruz.

AON'dan Çarpışma Hasarı Kapsamımıza sahip ABD sakinleri, talep sürecini doğrudan https://www.aontravelclaim.com adresinden başlatabilir.

Kiralayanların, RentalCover.com gibi bağımsız bir poliçeye sahip olmaları durumunda, kiralama şirketlerinin çapışmalara nasıl tepki verdiği kiralama firmalarına göre değişiklik gösterir. Bu çok geniş bir liste değildir ve eyaletlere göre istisnalar vardır. Eğer kiralama şirketinize ulaşamıyorsanız, bizi arayın, sizin için tazminat talep işlemini öğreniriz:
 
Eğer (RentalCover.com'dan aldığınız) Hasar Güvencesi Sigorata'nızı (CDW) getirirseniz...
Bu tabloda bir genelleme yapılmıştır ve eyaletler arası farklılıklardan dolayı sizin durumunuza uymayabilir. 
Firma Hasar faturasını kim öder? Fatura nasıl ödenir? Bilmeniz gerekenler
ACE Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacısı ACE, AON ile direk iletişim kuracaktır. • ACE, kaza sonrası veya aracın geri getirilmesinden hemen sonra, Hasar Güvencesi Teminatını (CDW) sağlayan sigortacınızla irtibata geçecektir.
• Eğer herhangi bir nedenden dolayı, ortaya çıkacak sorun için sigortacı hemen sorumluluk kabul etmezse (örneğin kapalı iseler), ACE sizden bri ücret talep etmeyecektir fakat Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınıza ulaşmaya çalışacaktır.
Alamo Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacısı Alamo, AON ile direk iletişim kuracaktır. • Alamo, kaza sonrası veya aracın geri getirilmesinden hemen sonra, Hasar Güvencesi Teminatını (CDW) sağlayan sigortacınızla irtibata geçecektir .
• Eğer herhangi bir nedenden dolayı, ortaya çıkacak sorun için sigortacı hemen sorumluluk kabul etmezse (örneğin kapalı iseler), hasar ücretleri sizden alınacaktır ve daha sonra Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızdan, hızlandırılmış geri ödeme isteyebilirsiniz.
Advantage Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacısı Advantage, AON ile direk iletişim kuracaktır. • Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızı hızlı bir şekilde devreye geçirmeniz gerekmektedir. Bu hasarlar için Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınız sorumlu olacaktır.
• Eğer herhangi bir nedenden dolayı, ortaya çıkacak sorun için sigortacı hemen sorumluluk kabul etmezse (örneğin kapalı iseler), Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızla iletişm kurmaya çalışın, fakat Advantage hasar ücretlerini sizden almayacaktır.
Avis Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacısı Avis, AON ile direk iletişim kuracaktır. • Avis, kaza sonrası veya aracın geri getirilmesinden hemen sonra, Hasar Güvencesi Teminatını (CDW) sağlayan sigortacınızla irtibata geçecektir.
• Eğer herhangi bir nedenden dolayı, ortaya çıkacak sorun için sigortacı hemen sorumluluk kabul etmezse (örneğin kapalı iseler), hasar ücretleri sizden alınacaktır ve daha sonra Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızdan, hızlandırılmış geri ödeme isteyebilirsiniz.
Budget Poliçe Sahibi "Hasar tespitine" göre, Budget belli bir ücret alacaktır ve genellikle kredi kartınızdan olacaktır. AON, size geri ödeme yapacaktır. Sizin yerinize AON'e ödeme yaptırmaya çalışmanızı öneririz. • Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızı hızlı bir şekilde devreye geçirmeniz gerekmektedir. Devam eden çarpışma masrafları için geri ödeme işlemlerinizi kolaylaştıracaklardır.
• Budget, araba alınırken, poliçe sahibinin kredi kontrolünü yapacaktır, ve muhtemelen de kredi limitinize bakacaktır.
Dollar Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacısı Dollar, sigortacınız sorumluluğu üstlenene kadar, sürücüyü sorumlu tutacaktır. Kredi kartınızdan ücret alabilirler. AON size geri ödeme yapcaktır. Sizin yerinize AON'e ödeme yaptırmaya çalışmanızı öneririz. • Dollar, kaza sonrası veya aracın geri getirilmesinden hemen sonra, Hasar Güvencesi Teminatını (CDW) sağlayan sigortacınızla irtibata geçecektir.
• Eğer herhangi bir nedenden dolayı, ortaya çıkacak sorun için sigortacı hemen sorumluluk kabul etmezse (örneğin kapalı iseler), hasar ücretleri sizden alınacaktır ve daha sonra Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızdan, hızlandırılmış geri ödeme isteyebilirsiniz.
Enterprise Poliçe Sahibi "Hasar tespitine" göre, Budget belli bir ücret alacaktır ve genellikle kredi kartınızdan olacaktır. AON size geri ödeme yapacaktır. Sizin yerinize AON'e ödeme yaptırmaya çalışmanızı öneririz. • Enterprise, hasar durumunda, direk olarak kredi kartınızdan tenzili muafiyeti alacaktır. (500 $ - 1000 $). 
• Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızı hızlı bir şekilde devreye geçirmeniz gerekmektedir. Devam eden çarpışma masrafları için geri ödeme işlemlerinizi kolaylaştıracaklardır.
Hertz Poliçe Sahibi Hertz, Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) sorumluluğu üstlenene kadar, sürücüyü sorumlu tutacaktır. Kredi kartınızdan ücrte alabilirler. AON size geri ödeme yapcaktır. Sizin yerinize AON'e ödeme yaptırmaya çalışmanızı öneririz. • Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızı hızlı bir şekilde devreye geçirmeniz gerekmektedir. Devam eden çarpışma masrafları için geri ödeme işlemlerinizi kolaylaştıracaklardır.
• Hertz, araba alınırken, poliçe sahibinin kredi kontrolünü yapacaktır ve muhtemelen kredi limitinize bakacaktır.
National Poliçe Sahibi National, Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) sorumluluğu üstlenene kadar, sürücüyü sorumlu tutacaktır. Kredi kartınızdan ücrte alabilirler. AON size geri ödeme yapcaktır. Sizin yerinize AON'e ödeme yaptırmaya çalışmanızı öneririz. • Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızı hızlı bir şekilde devreye geçirmeniz gerekmektedir. Devam eden çarpışma masrafları için geri ödeme işlemlerinizi kolaylaştıracaklardır.
• National, araba alınırken, poliçe sahibinin kredi kontrolünü yapacaktır ve muhtemelen kredi limitinize bakacaktır.
Zipcar Poliçe Sahibi Zipcar Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) sorumluluğu üstlenene kadar, sürücüyü sorumlu tutacaktır. Kredi kartınızdan ücret alabilirler. AON size geri ödeme yapcaktır. Sizin yerinize AON'e ödeme yaptırmaya çalışmanızı öneririz. • Hasar Güvencesi Teminatı (CDW) Sigortacınızı hızlı bir şekilde devreye geçirmeniz gerekmektedir. Devam eden çarpışma masrafları için geri ödeme işlemlerinizi kolaylaştıracaklardır.
• Zipcar araba alınırken, poliçe sahibinin kredi kontrolünü yapacaktır ve muhtemelen kredi limitinize bakacaktır.

 


 
Paranız, banka hesabınıza yapılacak olan bir para transferiyle size geri ödenecektir. Tutarın size ulaşması, seyahat bilgilerinize bağlı olarak 1 gün ile 5 gün arasında değişiklik gösterebilir. Banka transferleri için doğru banka bilgilerini almamız oldukça önem arz etmektedir. Ne yazık ki tazminat taleplerini çek veya diğer ödeme yöntemleriyle ödeyemiyoruz. 
Stresi ortadan kaldırmak ve tüm süreci mümkün olabildiğince basit bir hale getirmek istiyoruz. Başlıca aşamalar şunlardır:
1. Tazminat talebinizi gönderme.
2. Değerlendirme: Tazminat talebi isteğinizi aldığımızı ve tazminat talebinizi hemen değerlendirmeye başladığımızı belirten bir onayı size e-posta ile göndereceğiz.
3. Herhangi bir belgenin eksik olduğu veya sizden daha fazla bilgi talep etmemizin gerekli olduğu durumlarda size e-posta göndereceğiz.
4. Her şey sağlandıktan sonra, tazminat talebinizi hızlı bir biçimde onaylayabiliriz.
5. Daha sonra tarafınıza banka transferi seçeneklerinden biriyleödeme yapacağız.
Uluslararası seyahate çıktığınızda ne yazık ki her yerde işlem ücretleriyle karşılaşırsınız. 

Bir tazminat talebinin ödemesini para transferi seçeneği ile öderken, bankalar en az $15'lık (veya yerel para biriminizde karşılık gelen tutar kadar) bir kesinti uygularlar. Banka söz konusu kesintiyi bize uygularsa, bu masrafı size yansıtmayız. Ancak, banka söz konusu kesintiyi size uygularsa, bu masrafı ne yazık ki biz karşılayamayız.
Döviz kuru oranlarını karşılaştırırken ve hesaplarken göz önüne alınması gereken bir çok etmen ve yöntem bulunmaktadır. Bir örnekler açıklamak gerekirse:
  • Mark Birleşik Krallık'ta yaşamaktadır. Fransa'da geçirmiş olduğu bir kazadan dolayı kiralama şirketi kendisinden €500'luk bir ücret çekimi yapılmıştır. €500'luk tazminat talebi bugün RentalCover.com tarafından onaylanmıştır.
  • Mark'ın ödemesi GBP (İngiliz Sterlini) türünden yapılacaktır.
RentalCover.com Tazminat Talebi Ekibi, birçok para transferi platformundan elde edilen transfer ücretini baz alarak çekim yapılan para birimini (bu örnekte Mark için Euro), ödeme yapılacak para birimine (bu örnekte Mark için GBP) dönüştürür. Bu ücretler banka oranlarından %3-5, döviz bürosu oranlarından ise %4-6 daha iyidir.
bensem Bir hasar olması durumunda, tam muafiyet/muafiyet kapsamı tutarına kadar olan bir tutar ödemesi yapmanız gerekecek. Kiralama şirketinin koşullarına bağlı olarak muhtemelen 18 ay sonrasına kadar olan ileri bir tarihte, "kusurlu olmayan" siz iseniz kiralama şirketinden tam geri ödeme almaya hak kazanabilirsiniz. Ancak, 18 aylık süre zarfının bitimine kadar beklemeniz gerektiğini de düşünmüyoruz! Buna karşılık, tazminat talebinizin ödemesini derhal yapıyoruz. Sizden yalnızca dijital olarak imzalanmış basit bir "teminat" mektubu talep ediyoruz. Sonrasında bu belgeyi kiralama şirketine gönderiyoruz, onlar da dolayısıyla geri ödenecek tutarı bize ödüyorlar.

Yukarıda sorunuz cevaplanmadıysa lütfen aşağıdaki formu doldurun ya da bizi arayın:

Bize eposta gönderin


Bir sonraki seyahatiniz için fiyat teklifi alın

:
:
Otomobiller varsayılan ayar olarak dahil edilmiştir ve çıkarılamaz.