Co powinienem zrobić w wypożyczalni?

 

Alugar um carro no exterior? Separe o seguro antes de ir e você pode ficar melhor. Os produtos de seguro podem diferir dependendo de onde você mora, e o que você vai fazer é uma típica empresa de aluguel, muitas vezes chamada de Dispensa de Indenização por Colisão (CDW, Collision Damage Waiver). você ganharia com RentalCover.com .  

Popularne miejsca docelowe

Australia     Kanada     Chiny     Francja     Niemcy    

Włochy     Japonia       Meksyk     Wielka Brytania       US          

Inne miejsca docelowe

 
         
 

About your car rental

Firma RentalCover.com oferuje ubezpieczenie wynajmu, a odpowiedzialność za wynajem ponoszą nasi partnerzy.

Sprzedajemy nasze polisy za pośrednictwem wybranych partnerów, aby zapewnić naszym klientom bezpieczną, bezproblemową podróż bez ponoszenia nadmiernych wydatków. Nasi partnerzy:

Firma RentalCover.com oferuje ubezpieczenie wynajmu, a odpowiedzialność za wynajem ponoszą nasi partnerzy.

Wielu partnerów firmy RentalCover.com stosuje podobną terminologię, dlatego łatwo można dojść do pomyłek.

{% if Agent.Name|default %} Potrzebujesz pomocy przy wynajmie? Rezerwacji wynajmu dokonano w firmie {{Agent.Name}}. Skontaktuj się z jej działem pomocy, aby wprowadzić zmiany w rezerwacji{% else %} Potrzebujesz pomocy przy wynajmie? Informacje kontaktowe wypożyczalni są dostępne tutaj{% endif %}
 

Sprawdź oryginalny e-mail z potwierdzeniem, aby znaleźć nazwę wypożyczalni.

About your cover

Zgodnie z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi USA , opcje ubezpieczenia w USA różnią się od większości w Wielkiej Brytanii / UE i Australia / NZ i Azja. Ponieważ czynsze w Stanach Zjednoczonych sprzedawane zagranicznym podróżującym generalnie obejmują odliczenie odliczenia w wysokości zero (tj. Brak nadwyżki płatnej w razie wypadku), zaoferowana zostanie opcjonalna pomoc drogowa w wypożyczalni.

Nasza pomoc drogowa & nbsp; zapewnia pokrycie każdego rodzaju kosztów, które można ponieść, w tym kosztów holowania, opłat za wywóz, wymiany klucza, akumulatora i szyb / opon / naprawy światła lub wymiany i oczywiście opłaty za wezwanie i wszelkie inne naprawy. Możesz również zgłosić roszczenie o niewykorzystaną część podróży, spowodowane wcześniejszym rozwiązaniem umowy najmu. Zapewniamy także pokrycie dodatkowych kosztów, które są ponoszone przez firmy zajmujące się wynajmem w wyniku Twojego incydentu, głównie opłaty za karty kredytowe, opłaty za "administrację" / opłaty manipulacyjne i "za zaginięcie" (firmy zajmujące się wynajmem odzyskują wszelkie dochody utracone w czasie, gdy pojazd jest z naprawianej drogi).

Odwiedź stronę www.rentalcover.com/claim , jeśli zapłacisz rachunek firmie wypożyczającej za koszty drogowe lub inne. 

  1. Gwarantujemy o 50% tańsze polisy niż w wypożyczalniach!
  2. Ciesz się podróżą bez zamartwiania się o zawyżone przez wypożyczalnie koszty za ewentualne uszkodzenia!
  3. Nasze polisy zostały stworzone z myślą o specyficznych wymaganiach podczas wypożyczania samochodów, niezależnie od kraju.
  4. Opłaty związane z wypadkami drogowymi są wysokie - my je w pełni pokrywamy.
  5. Podmioty, z którymi współpracujemy to najbardziej znane firmy ubezpieczeniowe na świecie.
  6. Wypadki z udziałem większej liczby pojazdów są często skomplikowane. Zajmujemy się wszystkimi sprawami odszkodowawczymi, zarówno wypłatami jak i roszczeniami, i natychmiast zwracamy pieniądze ubezpieczonemu, więc możesz spokojnie odpoczywać (patrz Przewodnik po roszczeniach).
W informatorach dot. wypożyczalni (Rental Guides) wytłumaczono wszystkie zasady funkcjonowania.
Polisy ubezpieczeniowe są zawsze liczone jako pełne dni kalendarzowe, aby zapewnić całościowe ubezpieczenie, nawet jeśli odbiór pojazdu nastąpi wcześniej lub pojazd zwrócony jest później!

W informatorach dot. wypożyczalni (Rental Guides) wytłumaczono wszystkie zasady funkcjonowania.
 

Yes - registered agents can provide their customers with rental peace of mind while earning 50% commission on every booking.

Visit agency.rentalcover.com to register today and join our team!

W firmie RentalCover.com uważamy, że zrozumienie polisy nie wymaga posiadania wykształcenia prawniczego. Dlatego wszystkie nasze informacje są formułowane w sposób zrozumiały. Celem wszystkich naszych polis jest zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa na wypadek nieprzewidzianych okoliczności.

Poniżej znajduje się podsumowanie ochrony dostępne po dokonaniu rezerwacji w naszej firmie:

  Co zyskujesz dzięki firmie RentalCover.com Jaką ofertę możesz uzyskać w wypożyczalni
 
 Wypadek z udziałem kilku pojazdów
Wypadki z udziałem jednego pojazdu Czasami
Pożar, kradzież, akty wandalizmu Czasami
Holowanie, zablokowanie drzwi i kluczyki Czasami
Szyby i światła przednie Koszt dodatkowy
Opony i podwozie Koszt dodatkowy
Standardowy udział własny / franszyza redukcyjna

0 USD

Od 3000 do 4000 USD
Zwykle stały koszt
Cena za dzień 50% taniej niż w
wypożyczalni
Od 10 do 30 USD* dziennie
* Dopłata na lotniskach o 10–25%
 

Więcej informacji zawierają nasze przewodniki dotyczące wynajmu w danym kraju.

Tak. Jeżeli planujesz kolejną podróż, możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie, wybierając polisę odpowiednią dla pojazdu, który chcesz wynająć.

Choose your vehicle

Samochód osobowy

Obejmuje ubezpieczenie dla pojazdów, które mają mniej niż dziewięć miejsc, łącznie z siedzeniem kierowcy. Jeżeli planujesz podróżować po nieasfaltowanych drogach zgodnie z zasadami określonymi w umowie wynajmu, dodaj ubezpieczenie dla samochodów z napędem na 4 koła na stronie Moje konto. I wreszcie, jeśli planujesz wynająć pojazd specjalny, klasyczny lub rzadko spotykany, skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, czy oferujemy odpowiednie ubezpieczenie.

Samochód z napędem na 4 koła

Zamierzasz podróżować po bezdrożach? Wybierz tę polisę. Obejmuje każdy pojazd, którym chcesz podróżować po nieutwardzonych drogach zgodnie z zasadami określonymi w umowie wynajmu. Polisę 4x4 można kupić dla pojazdów z napędem na 4 koła i dodać na stronie Moje konto do polis dla samochodu kempingowego lub kampera.

Mikrobus

Wycieczka grupowa? Wybierz mikrobus, jeżeli pojazd ma od 9 do 14 miejsc, włącznie z siedzeniem kierowcy.

Kamper

Jest wyposażony w co najmniej dwa łóżka i nie ma wbudowanego prysznica ani toalety? Jeśli tak, jest to kamper. Jeżeli planujesz podróżowanie po nieasfaltowanych drogach zgodnie z zasadami określonymi w umowie wynajmu, dodaj ubezpieczenie 4x4 na stronie Moje konto.

Samochód kempingowy / Kamper

Wybierz tę opcję, jeśli pojazd jest wyposażony w prysznic i/lub toaletę. Jeżeli planujesz podróżować po nieasfaltowanych drogach zgodnie z zasadami określonymi w umowie wynajmu, dodaj ubezpieczenie dla samochodów z napędem na 4 koła na stronie Moje konto.

Typ Twojego pojazdu nie jest wymieniony powyżej? Wyślij nam wiadomość, aby dowiedzieć się, czy możemy zaoferować polisę dla następnego wynajętego pojazdu.

Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby uniknąć problemów podczas zakupu oraz zapewnić bezpieczną i bezproblemową podróż:

1. Twoja polisa firmy RentalCover.com jest ważna

Jeżeli w wypożyczalni nie „uznają” Twojej polisy firmy RentalCover.com, nie martw się: nie jest to konieczne! Nasze polisy stanowią niezależną alternatywę dla polis wypożyczalni i zachowują ważność na całym świecie. Nie mają ukrytych wyłączeń i są o 50% tańsze od polis wypożyczalni. Jeśli wypożyczalnia odmówi wydania pojazdu, zalecamy skontaktowanie się z pracownikiem obsługi rezerwacji.

2. Przygotuj się

Przygotuj wszystkie dokumenty wymagane podczas rejestracji i zapoznaj się z przewodnikiem wynajmu dla swojego kraju, aby dowiedzieć się, czego można się spodziewać w wypożyczalni.

3. Zaufaj nam

Wybrano ubezpieczenie przez posiadającego pełne gwarancje globalnego dystrybutora produktów ubezpieczeniowych, o sprawdzonej reputacji firmy, która bardzo szybko rozpatruje zgłoszenia szkód – średnio w ciągu trzech dni roboczych. Działamy tak od 2014 roku, a klienci w witrynie z opiniami konsumentów – TrustPilot.com – oceniają nas jako „doskonałych”.

Potrzebujesz więcej informacji? Nasze przewodniki dotyczące wynajmu zawierają wszystkie potrzebne informacje

Rozumiemy, że ubezpieczenia, a szczególnie związane z nimi skróty mogą być niezrozumiałe! W tym krótkim słowniku wyjaśniamy najczęściej stosowane pojęcia, z którymi możesz spotkać się w wypożyczalni:

Franszyza (redukcyjna)

Jest to maksymalna kwota odszkodowania przed zastosowaniem ubezpieczenia od kolizji. Jeżeli dojdzie do wypadku, musisz zapłacić pełną kwotę franszyzy (redukcyjnej), a CDW pokryje resztę kosztów. Jeśli na przykład wartość pojazdu to 10 000 USD, a franszyza (redukcyjna) wynosi 3000 USD, zapłacisz maksymalnie 3000 USD, a pozostała kwota zostanie wypłacona z ubezpieczenia wypożyczalni. Wszystkie polisy firmy RentalCover.com standardowo mają zerowy udział własny.

Ubezpieczenie od kolizji (CDW)

Ubezpieczenie CDW i LDW jest zwykle zawarte w opłacie za wynajem widocznej w witrynie internetowej. Należy pamiętać, że te „ubezpieczenia” zmniejszają ryzyko poniesienia wysokich opłat (zbliżone do pełnej wartości pojazdu wynoszące od 1500 do 3000 USD w zależności od pojazdu i wypożyczalni.

✗ Bez ubezpieczenia CDW

Jeśli dojdzie do wypadku, możesz ponieść pełny koszt wynajmu oprócz opłat za holowanie i administracyjnych powstałych z powodu braku możliwości użycia, gdy pojazd znajduje się poza drogą.

✓ Z ubezpieczeniem CDW

Jeżeli ulegniesz wypadkowi, zapłacisz tylko wartość udziału własnego dotyczącą pojazdu. Wiele polis CDW wypożyczalni zwykle nie obejmuje naprawy ani wymiany szyb przednich / opon ani uszkodzeń podwozia, dachu, wnętrza, szyb i lusterek bocznych. Jednakże w przypadku zakupu polisy RentalCover.com Full Cover nie tylko zmniejszamy udział własny do 0 USD, ale także dodajemy ochronę wszystkich tych elementów, których nie obejmują inne polisy.

Potrzebujesz więcej informacji? Nasze przewodniki dotyczące wynajmu zawierają wszystkie potrzebne informacje

Rozumiemy, że ubezpieczenia, a szczególnie związane z nimi skróty mogą być niezrozumiałe! W tym krótkim słowniku wyjaśniamy najczęściej stosowane pojęcia, z którymi możesz spotkać się w wypożyczalni:

Ubezpieczenie od kolizji chroni przed poniesieniem bardzo wysokich koszów powstałych na skutek wypadku, kradzieży lub uszkodzenia Twojego pojazdu. Jeżeli masz takie ubezpieczenie, wypożyczalnia zrezygnuje z żądania od Ciebie pełnych kosztów usunięcia szkód i napraw (mogą one wynosić pełną wartość pojazdu) w kwocie od 1500 euro/USD/funtów do 3000 euro/USD/funtów w zależności od pojazdu i wypożyczalni. W firmie RentalCover.com możesz kupić dodatkowe ubezpieczenie, które obniży kwotę franszyzy (redukcyjnej) / udziału własnego do 0 USD.

Jest to maksymalna kwota odszkodowania przed zastosowaniem ubezpieczenia od kolizji. Jeżeli dojdzie do wypadku, musisz zapłacić pełną kwotę franszyzy (redukcyjnej), a CDW pokryje resztę kosztów. Jeśli na przykład wartość pojazdu to 10 000 USD, a franszyza (redukcyjna) wynosi 3000 USD, zapłacisz maksymalnie 3000 USD, a pozostała kwota zostanie wypłacona z ubezpieczenia wypożyczalni. Wszystkie polisy firmy RentalCover.com standardowo mają zerowy udział własny.

Oznacza niemal to samo co CDW. Jedyna różnica polega na tym, że to ubezpieczenie oprócz standardowego ubezpieczenia CDW obejmuje także kradzież, akty wandalizmu i brak możliwości korzystania z pojazdu. Wszystkie polisy firmy RentalCover.com standardowo obejmują ochronę na wypadek pożaru kradzieży i aktów wandalizmu.

Jest to opłata nakładana na klienta przez wypożyczalnię pokrywająca wszelkie straty lub dochody powstałe podczas naprawy pojazdu.

Czasami nazywana jest ochroną przed franszyzą (redukcyjną) lub ochroną przed odpowiedzialnością i stanowi polisę dodatkową dla CDW. Jest dostępna w firmie RentalCover.com. Gdy wykupisz takie ubezpieczenie, pokryjemy koszty wynikające z udziału własnego w przypadku zgłoszenia szkody, co zmniejszy Twoje wydatki do 0 USD. Wszystkie polisy firmy RentalCover.com mają standardowo zerową franszyzę (redukcyjną).

Nasze portfolio zawiera wysokiej klasy powszechnie znane firmy, jak:
 
AON, Astrenska Insurance Ltd, Canopius, Chubb, Collinson, Intact Insurance, Lloyds, US Fire

W informatorach dot. wypożyczalni (Rental Guides) wytłumaczono wszystkie zasady funkcjonowania.
Please note that our call centres are now closed so that we can provide a higher level of support to our customers around the world via online chat and email.

But we’re still here to help you. You can use the links below to browse and find answers to popular questions, including:

How to update your rental insurance
At RentalCover.com we provide the rental protection and our partners are responsible for the rentals. This section includes contact details for our partners.

How claims work
Here’s how we support you at every stage of your journey, especially when things don’t go to plan.

The payment process
Unsure why you’ve been charged or want to get a new quote ahead of your next trip?

Cancel or amend your cover
Even the best made plans sometimes change - find out how you can add extra drivers to your insurance, change your dates or cancel your cover.

Find out what your insurance includes
Not sure how rental insurance works or what your insurance includes? You’re not alone! Learn more here.

However, if your question is not answered on our help centre and you still need assistance we are available on chat and email. Alternatively reply to your most recent message from us and we’ll get back to you as soon as possible.

Making a claim

Wszystkie szkody należy zgłosić online. Wprowadź numer referencyjny (kończy się na „INS” i znajduje się w e-mailu z potwierdzeniem).

1
2
3
4

Szkodę należy zgłosić poprzez formularz zgłaszania szkód online

Nasz Zespół ds. likwidacji szkód udzieli Ci pomocy przy zgłaszaniu szkody

Po zatwierdzeniu za pośrednictwem e-maila lub SMS-a otrzymasz łącze do płatności

Płatność zostanie szybko zrealizowana przelewem elektronicznym

O każdym etapie likwidacji szkody będziemy Cię informować drogą e-mailową. Naszym celem jest likwidacja 95% szkód w ciągu 3 dni.

&nbsp Dowiedz się więcej o dokumentach, jakie należy przekazać w przypadku zgłaszania szkody

Wszystkie zgłoszenia szkody są rozpatrywane w następujących bezproblemowych krokach:

1
2
3
4

Szkodę należy zgłosić poprzez formularz zgłaszania szkód online

Nasz Zespół ds. likwidacji szkód udzieli Ci pomocy przy zgłaszaniu szkody

Po zatwierdzeniu za pośrednictwem e-maila lub SMS-a otrzymasz łącze do płatności

Płatność jest realizowana szybko za pomocą przelewu elektronicznego (dowiedz się więcej)

O każdym etapie likwidacji szkody będziemy Cię informować drogą e-mailową. Naszym celem jest likwidacja 95% szkód w ciągu 3 dni.

Nasz Zespół ds. likwidacji szkód udzieli pomocy, aby zapewnić bezproblemowe przetwarzanie zgłoszenia szkody

Jeżeli dojdzie do awarii lub wypadku, najpierw należy upewnić się, że wszyscy są bezpieczni. W miarę możliwości zjedź z drogi, włącz światła awaryjne i sprawdź, czy wszyscy znajdują się w bezpiecznym miejscu. Następnie:

1. Skontaktuj się z wypożyczalnią, aby zgłosić wypadek. Numer znajdziesz na podpisanej umowie wynajmu. Zachowaj umowę wynajmu, ponieważ będzie potrzebna do zgłoszenia szkody.

2. Zalecamy zrobienie zdjęć w celu udokumentowania uszkodzeń Twojego pojazdu i innych pojazdów.

3. Po wykonaniu instrukcji wypożyczalni,  upłynięciu okresu wynajmu i ustaleniu ostatecznych opłat przez wypożyczalnię zgłoś roszczenie w firmie RentalCover.com.

Nie należy samodzielnie organizować transportu ani naprawy pojazdu bez informowania wypożyczalni, ponieważ może to unieważnić warunki i zasady wynajmu. Polisy firmy RentalCover.com obejmują opłaty za holowanie i transport pojazdu. Nie pokrywamy kosztów poniesionych „z własnej kieszeni”, takich jak zakwaterowanie lub rozmowy telefoniczne.


Po otrzymaniu wszystkich wymaganych dokumentów i informacji nasz Zespół ds. likwidacji szkód może rozpocząć przetwarzanie zgłoszenia szkody i przygotowanie wypłaty odszkodowania. Naszym celem jest likwidacja 95% szkód w ciągu 3 dni.

Aby ułatwić naszemu zespołowi możliwie najszybszą ocenę zgłoszenia szkody, prosimy wszystkich naszych klientów o przekazanie za pośrednictwem internetowego formularza zgłaszania szkód następujących dokumentów:

> Co to jest?
Podpisana umowa przekazana przez wypożyczalnię przy odbiorze pojazdu.

> Dlaczego jest potrzebny?
Aby potwierdzić prawo do odszkodowania dotyczące Ciebie i innych kierowców. Zawiera także daty wynajmu, jego warunki i maksymalną kwotę, jaką może naliczyć wypożyczalnia.

> Co to jest?
Prawo jazdy użyte do wynajęcia pojazdu.

> Dlaczego jest potrzebna?
W celu potwierdzenia zgodności tożsamości z informacjami na umowie wynajmu oraz posiadania ważnego prawa jazdy w chwili wynajmu.

> Co to jest?
Wyciąg z karty zawierający kwotę należną wypożyczalni oraz wszelkie otrzymane zwroty (zwroty często mają miejsce jeżeli najpierw potrącono pełną franszyzę (redukcyjną) udziału własnego, a ostateczna wartość szkód była mniejsza od zapłaconej kwoty).

> Dlaczego jest potrzebny?
W celu weryfikacji dokonania płatności i uniknięcia fałszywych zgłoszeń szkody.

> Co to jest?
Wszystkie e-maile i listy, które po wypadku wysłano do wypożyczalni lub od niej otrzymano.

> Dlaczego jest to potrzebne?
Te informacje pozwolą nam szybciej przetworzyć zgłoszenie szkody.

> Co to jest?
Jeżeli dojdzie do wypadku lub uszkodzeń, niektóre wypożyczalnie naliczą pełną franszyzę (redukcyjną) udziału własnego dotyczącą danego pojazdu, która później zostanie zwrócona. Mogą także naliczyć kwotę odpowiadającą wartości szkody mniejszą niż pełna franszyza (redukcyjna) udziału własnego. W każdym przypadku wymagamy dostarczenia pełnej faktury zawierającej ostateczną naliczoną kwotę (więcej informacji znajduje się tutaj).

> Dlaczego jest potrzebny?
Ten dokument jest nam potrzebny do wypłaty odszkodowania, ponieważ potwierdza on ostateczną dokonaną przez Ciebie płatność.

> Co to jest?
Ten raport jest sporządzany przez policję i zawiera informacje o wypadku, w tym zeznania świadków, podsumowania szkód oraz dane kierowcy i pasażera.

> Dlaczego jest potrzebny?
Ten dokument potwierdza okoliczności poważniejszych wypadków oraz zarzuty postawione przez policję jego uczestnikom. Jeżeli zgłoszenie szkody stanie się kwestią prawną, ten raport jest niezwykle przydatny. Ten dokument można uzyskać, kontaktując się z organami ścigania.

Jeżeli jesteś obywatelem Stanów Zjednoczonych i znajdujesz się w Ameryce i posiadasz plan „Ubezpieczenie od skutków wypadku”, zgłoszenie szkody zostanie rozpatrzone w następujących bezproblemowych krokach:

1
2
3
4

Szkodę należy zgłosić poprzez formularz zgłaszania szkód online

Nasz partner ubezpieczeniowy, Aon, przetworzy i oceni zgłoszenie szkody

Po zatwierdzeniu zgłoszenia szkody otrzymasz e-mail z powiadomieniem

Firma Aon wyśle czek na kwotę zwrotu wystawiony na nazwisko ubezpieczonego pasażera

Zgłoszenie szkody można śledzić w portalu internetowym firmy Aon (należy podać numer referencyjny).

W przypadku problemów ze zgłoszeniem szkody w firmie Aon prosimy o kontakt.

Ta faktura zawiera ostateczną kwotę do zapłacenia wypożyczalni, jeżeli dojdzie do wypadku, po określeniu opłat końcowych.

Ostateczna faktura za wynajem obejmuje wszelkie poniesione opłaty wynikające z franszyzy (redukcyjnej) i udziału własnego, pomniejszone o ewentualne zwroty uzyskane w wypożyczalni
 

Ten dokument jest nam potrzebny do wypłaty odszkodowania, ponieważ potwierdza on ostateczną dokonaną przez Ciebie płatność.

Jeśli masz problem z uzyskaniem tego dokumentu, zalecamy kontakt telefoniczny z wypożyczalnią, ponieważ odpowiedź na e-mail może zostać udzielona po długim czasie.

Jak zgłosić szkodę

Po ukończeniu podróży i zwróceniu pojazdu możesz zgłosić szkodę za pośrednictwem naszego formularza online.

Managing your cover

Firma RentalCover.com współpracuje z wieloma wypożyczalniami, które sprzedają nasze polisy w przypadku rezerwacji z ich strony. Jeżeli tak jest w Twoim przypadku, a podróż już trwa, skontaktuj się bezpośrednio z wypożyczalnią, aby uzyskać pomoc.

{% if Agent.Name|default %} Potrzebujesz pomocy przy wynajmie? Rezerwacji wynajmu dokonano w firmie {{Agent.Name}}. Skontaktuj się z jej działem pomocy, aby wprowadzić zmiany w rezerwacji{% else %} Potrzebujesz pomocy przy wynajmie? Informacje kontaktowe wypożyczalni są dostępne tutaj{% endif %}

{% if Agent.Name|default %}

Jeżeli kupiono polisę w firmie RentalCover.com, po rozpoczęciu okresu wynajmu nie można anulować ubezpieczenia. Można jedna wydłużyć lub skrócić polisę. W tym celu należy przejść do strony Moje konto. Aby się zalogować, podaj numer referencyjny rezerwacji, który kończy się na „-INS”. Znajduje się w wierszu tematu wiadomości e-mail z potwierdzeniem.

{% endif %}

Rozumiemy, że nawet najlepiej przygotowane plany czasem się zmieniają, dlatego możesz anulować polisę RentalCover.com w dowolnej chwili do momentu odbioru, za co otrzymasz pełną refundację.

Aby anulować, wydłużyć lub skrócić ubezpieczenie, wykonaj następujące czynności:

1. Przejdź do strony Moje konto.

2. Następne logowanie. W tym celu należy podać numer referencyjny zakończony „-INS”; znajduje się w wierszu tematu e-maila z potwierdzeniem.

3. Na końcu wybierz polisę i opcję Edytuj ubezpieczenie lub Anuluj. Od razu zajmiemy się przetworzeniem refundacji. Należy pamiętać, że realizacja większości przelewów międzynarodowych trwa od jednego do czterech dni roboczych.

W RentalCover.com zapewniamy ubezpieczenie wynajmu, a nasi partnerzy odpowiadają za pojazdy wynajęte. Współpracujemy z wieloma wypożyczalniami, które sprzedają nasze polisy w przypadku dokonania rezerwacji z ich witryny.

Jeśli tak jest w Twoim przypadku i masz problemy w wypożyczalni, skontaktuj się bezpośrednio z firmą wypożyczającą, aby uzyskać pomoc.

{% if Agent.Name|default %} Potrzebujesz pomocy przy wynajmie? Rezerwacji wynajmu dokonano w firmie {{Agent.Name}}. Skontaktuj się z jej działem pomocy, aby wprowadzić zmiany w rezerwacji{% else %} Potrzebujesz pomocy przy wynajmie? Informacje kontaktowe wypożyczalni są dostępne tutaj{% endif %}
 

Jeżeli kupiono polisę poza wypożyczalnią i chcesz ją anulować, polisę można skrócić, wydłużyć lub anulować na stronie Moje konto. Instrukcje zawiera nasz przewodnik dotyczący anulowania.

Należy pamiętać, że polisę firmy RentalCover.com można wykorzystać dla dowolnego pojazdu wynajętego, z dowolnej wypożyczalni, zgodnie z zasadami umowy wynajmu. Zmiana polisy nie jest konieczna.

Aby skrócić lub wydłużyć okres polisy, wykonaj następujące czynności:

1. Przejdź do strony Moje konto.

2. Następny krok to logowanie. W tym celu należy podać numer referencyjny zakończony „INS”, który znajduje się w wierszu tematu e-maila z potwierdzeniem.

3. Ostatni krok to wybór polisy i opcji Edytuj ubezpieczenie. Jeżeli zmniejszono liczbę dni, zwrócimy różnicę na pierwotnie użytą kartę płatniczą. Jeśli wydłużono okres ubezpieczenia, wystarczy dopłacić dodatkową kwotę.

Dobra wiadomość. Nie musisz zmieniać polisy.

Twoje polisy RentalCover.com można użyć dla dowolnego pojazdu wynajętego, z dowolnej wypożyczalni, zgodnie z warunkami umowy wynajmu.

Planujesz dodać do ubezpieczenia kolejnych kierowców i następne kraje? Dowiedz się więcej tutaj.

Wyznaczony kierowca i wszyscy dodatkowi kierowcy określeni w umowie wynajmu są objęci polisą RentalCover.com. Dodawanie kolejnych kierowców do polisy nie jest konieczne; są automatycznie objęci ubezpieczeniem bez dodatkowych kosztów.

Czy podczas podróży zamierzasz odwiedzić inne kraje? Polisa zawiera także ubezpieczenie dotyczące dodatkowych krajów odwiedzanych w tym samym pojeździe wynajętym, o ile został on odebrany w wyznaczonym kraju odbioru (zgodnie z warunkami umowy wynajmu).

Nie musisz informować firmy RentalCover.com o dodatkowych kierowcach ani odwiedzanych krajach.

Payments

Nasze ceny już są około 50% niższe od większości stawek firm wynajmujących, ale jeśli znajdziesz lepszą cenę za taką samą polisę gdziekolwiek indziej jesteśmy gotowi ją przebić. Wystarczy wysłać e-maila do naszego zespołu ds. sprzedaży, a odeślemy kosztorys zniżkowy.

W przypadku polis firmy RentalCover.com standardowy czas wypłaty odszkodowania to trzy dni robocze. Czas może się wydłużyć w przypadku braku dokumentów, dlatego należy przekazać je jak najszybciej.

Poniżej podano informacje dotyczące średniego czasu zatwierdzania zgłoszenia szkody i wypłaty odszkodowań:

1. Prześlij zgłoszenie szkody

Po zakończeniu podróży i zwróceniu pojazdu zgłoś szkodę, korzystając z naszego formularza online (należy przekazać nam dokumenty wymienione poniżej).

2. Podaj informacje

Czy przekazano nam już wszystkie wymagane dokumenty? Jeżeli tak, możesz przejść do kroku trzeciego. Jeśli brakuje dokumentu lub nasz zespół potrzebuje więcej informacji, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin po zgłoszeniu szkody. Mamy jednak dobrą wiadomość: 98% zgłoszeń jest zatwierdzana po pierwszym przesłaniu.

3. Zatwierdźmy zgłoszenie szkody

Nasz zespół zatwierdza zgłoszenie szkody średnio w ciągu trzech dni. Po zatwierdzeniu zgłoszenia szkody wyślemy e-mail z łączem umożliwiającym bezpieczne wprowadzenie informacji o preferowanym rachunku bankowym w celu dokonania płatności.

4. Uzyskajmy płatność

Po wprowadzeniu danych rachunku bankowego natychmiast prześlemy środki w wybranej walucie. Na czas konieczny do przelania środków na Twój rachunek ma wpływ kilka czynników poza naszą kontrolą. Jednakże większość przelewów międzynarodowych jest realizowana w ciągu jednego do czterech dni roboczych.

Niestety podczas podróżowania do innych krajów opłaty za transakcje są powszechne. W tym artykule dzielimy się wskazówkami umożliwiającymi uniknięcie tych opłat.

Jednym z największych kosztów nieplanowanych przez podróżnych są potencjalne opłaty nakładane przez wypożyczalnie po wypadku lub wystąpieniu szkód. Ich wysokość może przekraczać 3000 USD, a wydawcy kart kredytowych zwykle doliczają zagranicznym podróżnikom opłatę dodatkową w wysokości 4–5%.

Przed podróżą sprawdź koszt korzystania z karty kredytowej lub debetowej w innym kraju. Aby uniknąć wysokich opłat za karty, zalecamy korzystanie z przedpłaconych kart podróżnych
 

Po zgłoszeniu szkody w firmie RentalCover.com na różnicę między kwotą zapłaconą za szkody a ostateczną otrzymaną kwotą odszkodowania mają wpływ dwa czynniki.

1. Dodatkowe opłaty za kartę kredytową: po zgłoszeniu szkody firma RentalCover.com zwróci opłaty otrzymane od wypożyczalni, ale nie zwracamy żadnych poniesionych dodatkowych opłat za transakcje międzynarodowe.

2. Przelewy międzynarodowe: nasza technologia realizowania płatności umożliwia wypłatę odszkodowania do dowolnego banku na świecie bez dodatkowych opłat. Mimo że nie pobieramy opłat naliczanych przez banki ani (w miarę możliwości) nie pobieramy opłat naliczanych przez bank za otrzymanie płatności (wynoszą one zwykle 10–20 USD za transakcję), uwzględniamy te opłaty przy obliczaniu kursów wymiany widocznych podczas dokonywania płatności.

W tym artykule chcemy wyjaśnić działania podejmowane w celu uproszczenia płatności i obniżenia wydatków podczas podróżowania do innych krajów.

Jeżeli wprowadzisz zmiany w polisie firmy RentalCover.com lub utworzysz w danym okresie kilka ofert, zauważysz niewielkie różnice w cenie w stosunku do pierwotnej rezerwacji.

Przyczyny zmiany kosztu ubezpieczenia mogą być następujące:

1
Średnia cena w danym dniu często zmienia się w zależności od wielu czynników, takich jak czas trwania rezerwacji, lokalizacja, data, stawki wypożyczalni i wiele innych.
   
2
Nasi ubezpieczyciele podają stawki wynikające z ryzyka ubezpieczeniowego. Są one złożone i wpływają na widoczną cenę
Jeżeli znajdziesz lepszą cenę w innej firmie, złożymy Ci korzystniejszą ofertę. Wystarczy odpowiedzieć na jednego z naszych e-maili i podać szczegóły alternatywnej oferty, a otrzymasz zniżkę na ofertę firmyRentalCover.com
If you see a charge from RentalCover.com on your credit card bill that you don’t recognise, it is likely because you also bought rental insurance from one of our approved partners.

We sell our policies directly through our website as well as through a number of partners including Rentalcars.com, Rent Carla and CARSiRENT. 

You can cancel or modify your insurance directly by logging into your RentalCover.com account. Alternatively please contact your rental company directly for assistance.  You can find our full list of partners along with their contact details here.

Rental Cover - Rental insurance at the best price

Uzyskaj wycenę na następną podróż

:
:
Ochrona dla pojazdów o liczbie miejsc poniżej 9 (w tym kierowca).